DSL Işığı Yanmıyor. İnternetimi kim bozmuş olabilir? 😅

Merhaba,

Zaten yıl başından beri 3 Mbps alıyordum dün de internet gitti tamamen.

Dün bu foruma upload yükselmesi sonrası Bekir Bey’e de mizahi yönden dokundurarak yazdım.

Donanımhaber TurkNet Bölümünde bir kaç başlıkta isyan ettim.

Twitter’dan hem TurkNet’e hem Türk Telekom’a yöneticileri Cem Bey ile Yusuf Beyi katarak isyan ettim. Tabi arada Cemile Sultan Korusu’nu da eklemişim mention’a yanlışlıkla. :sweat_smile:

Kablonet’i de kavgaya çağırmıştım ama ondan şüphelenmiyorum.

Bence Cemile Sultan Korusu’ndan birinin işi.

1 günü geçti sorun devam ediyor. Türk Telekom ekipleri arıza giderildi diyip TurkNet’e aktarmış 3 saat önce ama dal yanmıyor hâlâ.

1 Beğeni

yapmis olmaniz muhtemel ama yinede soyleyeyim modemi resetleyin dsl kablosunu cikarip takin ve eger dsl kablosunda ek varsa duzgun mu diye kontrol edin binadaki ankastreye bi goz atin belki komsularinizdan biri kendi netini yaparken sizin kablonuzu bozmustur tt sorun yok dediyse binaniza kadar net geliyor demektir.
Birde siz ogretmendiniz sanirim dersler baslayacakken böyle sorun yasamaniz uzucu.

1 Beğeni

Modeme direkt ankastreden kablo geliyor dün bakmıştım sıkıntı yoktu, tekrar baktım bir sıkıntı yok. Modemi resetledim ama kurulumu yapmıyor DSL Link down Telefon Hattı yok diyor. Yarın santrale gidip uğrayacağım bakalım.

1 Beğeni

Ankastredeki yerimi değiştirdim DSL yandı bir de üstüne otomatik kurulum yaparken VDSL hız geldi.

TurkNet’ten VAE geçişi işlemi vardı hazırda, Türk Telekom’da az önce yarına kurulama geleceğiz dedi ta Haziran’da başvurduğum aboneliğe.

Acaba TurkNet mi VAE’ye geçirdi, Türk Telekom yarın geleceğiz diye kendisi mi açtı?

TurkNet kullanıcı bilgileriyle bağlandım ama otomatik kurulum sırasında Türk Telekom seçmiş sağlayıcı olarak.

Türk Telekom’da 24 Mbps’lik pakete başvrumuştum Haziran’da.

Online işlemler YAPA gösteriyor ve bağlantı yok modunda hâlâ. Modem ise öyle demiyor.

sonuçta internete kavuştunuz mu yani ?

kavuştum sanırım çok şükür. :sweat_smile:

8 aylık 3 mbps nostaljisinden kurtulduk gibi. :grimacing:

Ama acaba Türk Telekom’un işimi yarın gelecekleri için yoksa TurkNet’in mi anlamadım.
TurkNet ise boşuna Türk Telekom’a geçmeyeyim iptal edeyim Türk Telekom’u ama Türk Telekom ise yapan yarın gelecekleri için iptal edersem de bir kaç gün sonra bunu da kesebilirler arada kaldım.

1 Beğeni

yarına kadar TurkNet Online İşlem Merkezi deki tablo değişirse demek yapan TurkNet. eğer değişmezse yarın gelen adama sorarsın. olmadı, turknetin çağrı merkezi yok ama telekomu arayarak en azından onlardan bir bilgi alabilirsin. sevindim adına. hem gelmesi hemde coşkun seller gibi gelmesi iyi oldu. :slight_smile:

Boşta bir VDSL porta geçmiş olabilirsiniz. :grinning:

OİM deki VAE geçiş kaydına yazım siz mi yaptınız diye bakalım.
Yarın da Türk Telekom gelecek.

80 mbps ye kadar destekler diyordu Türk Telekom ama pahalı ya ama 3 mbps almak yerine katlanacağız.

istersen yaz, tatmin edici bir cevap alamazsan telekomu ararsın.
TurkNet biz yapmadık diyip fişi çekmesin ama :joy:

vae geçiş olmuş sanırsam ondan kesmiş olabilirler.

1 Beğeni

turknette kalırsan 95 tl çok para değil 80 mb :slight_smile: ama telekoma geçersen her halukarda pahalı.

en yüksek hızı verecek olanda kal o zaman… aslında “çalışıyorsa dokunma” diyeceğim ama bazen dokunmayınca çalışmıyor. senin için en iyisi “bekle ve gör” politikası :joy: :joy:

1 Beğeni

Sistem üzerinden kontroller yapılıyor bilgi vereceğiz.

1 Beğeni