Dsl ışığı yanıyor fakat internet yok

TurkNet’e 01.02.2021 tarihinde abone oldum. Aktivasyon için 06.02.2021 tarihinde ekipler geldi ve modem kurulumunu yaptılar. Kurulum yapıldıktan sonra DSL ışığı yanıyor fakat internet ışığı yanmıyor. Arıza ıd :2021020600082057371 ile kayıt açıldı fakat halen çözümlenmiş değil. TurkNet mesaj atıyor Türk Telekom ekipleri gelmiş kontrol ettiklerinde arıza bulunamamıştır diye fakat kimsenin gelip gittiği yok. Sorunun çözümü için muhatap bulamıyorum. Kaç günden beri internetsiz bekliyorum ve işlerim aksamış durumdadır. TurkNet’e geçmeyin kesinlikle p i ş m a nlıktır.!!

Modeminizin doğru altyapı türüne (ADSL, VDSL, Fiber) uygun olarak kurulduğuna
, modeminizin arayüzünde size ait kullanıcı adı ve şifrenin doğru yazıldığına emin olunuz.Ayarlarınızı baştan kontrol ediniz.

TurkNet tarafindan kurulum icin yonlendirilen arkadas modemin dogru altyapiya sahip oldugunu ve gerekli modem ayarlarini(kullanici adi ve sifresini) yapti. Fakat internet yine gelmedi. Eger kurulumdan yana hata oldugunu dusunuyorsaniz daha kalifiyeli personel gonderin bastan kurulum yapsin. TurkNet musteri hizmetlerinden gelen cevapta ise turktelekomun portunda sikinti oldugunu soylediler.

Bence siz genede bi modem ayarlarınızı kontrol edin.Port kaynaklı sorun var ise TurkNet Online İşlem Merkezi’den gelicek olan yeni durum mesajını bekleyiniz.