Dsl ışığı neden oturmuyor?

Arkadaşlar merhaba Asus modem kullanıyorum ve bir üst pakete geçtim ama şöyle bir problemim var normalde modemi gece yatarken kapatırım sonra ertesi gün işten geldiğimde tekrar açarım ama artık şöyle bir problemim var modemi açtığımda dsl ışığının oturması çok uzun sürüyor yanıp yanıp sönüyor ama bir türlü yanık kalmıyor bazen 2 saat İnterneti kullanamıyorum ama dsl oturduğunda İnterneti sağlıklı bir şekilde kullanıyorum bunu nasıl çözebiliriz üst pakete geçtik den sonra böyle oldu gibi geliyor bana. Fikirleriniz için teşekkürler.

Merhaba, hat değerlerini paylaşırmısın ve bir önceki paket mb boyutunu söyler misin? komşularınız da durum nedir?

• Hattında ki, ek, dsl prizi, splitter kontrol et.
  • Destek kaydı açın.
  • Modem sürümüne 743-790’ı yükler misin?
  • Her hangi bir fiziksel/yazılımsal değişiklik oldu mu? (Paket yükseltilmesi hariç)

Modeminizin modelini yazarsanız size yardımcı olmaya çalışırım. Sorun modemin ayarlarının eksik veya hatalı yapılandırılmasından kaynaklanıyor olabilr.

Modem Asus DSL-N17U modeli!

Sadece paket yükseltmesi yaptım. Şuan modemi kapatıp açsam en az 30 dk sürer dsl ışığının oturması bu süreler biraz fazla geldi bana.

DSl konfigürasyon sayfasını ss ekleyebilirmisin.

Bir örnek var mı acaba?

dns kaynaklı sorun olabilir. Modem arayüzünden dns adreslerini şu şekilde yapar mısınız
1.1.1.1
1.0.0.1
Hem ip alma süresi kısalır hemde farklı bir sorun varsa ortaya çıkar.
Birde şöyle birşeyde olabilir yazılım güncellemesi gelmiş olabilir.
bunu yaptıktan sonra kaydettikten sonra şunu yapın.
Cihaz ile bağlantılı olan tüm kablolu kablosuz cihazların bağlantısını kesin.
Cihazı kapatın 1 dakika kadar bekleyin ve ardından hiçbir cihaz bağlamadan tekrar açın.
Eğer açılış süresinde değişme olursa yazın.

Maalesef dns değiştirdim modemi açıp kapadım ama 15 dk oldu dsl ışığı oturmadı hala

Dediklerinizi yaptım ama maalesef problem devam ediyor şuan İnternet hala gelmedi cep telefonunun internetin den yazıyorum?

/Advanced_ADSL_Content.asp bu sayfayı SS eklermisin.
Birde modemi 1.1.2.3_790 versiyonuna güncelle.

Maalesef 1 saat oldu hala dsl oturmadı resmen İnterneti kullanamıyorum şuan?

Bu işlerden anlayan bir arkadaşımı arayıp sordum üst pakete geçtikten sonra dsl oturması çok uzun sürüyor dedim 83 mbit tanımlı olan hızımı 75 mbit e sabitleme mi söyledi. Bu konuda kim yardımcı olabilir?

Neye göre söyledi bunu bilmiyorum ama öncelikle bir hat değerine ihtiyacımız var. Sağ üstte ki yeşil tarayıcı amblemine tıklayın “go to dsl log” tıklayın gelen sayfayı SS olarak ekleyin buraya. Farklı bir modem ile hizmetinizi kullanmayı deneyin.

Destek kaydı açın. DSL Yanmıyor

Elimde farklı bir modem yok Asus modem kullanıyorum 35 mbit olan pakette böyle bir problemim yoktu 100 mbit pakete geçince problem başladı.

Yönetim>DSL ayarı> “Kararlılık” seçeneğini 11dB yapın modemi kapatıp tekrar açın. Aşşağıda ki numarayı arayın, bu durum ile ilgili bilgi isteyin ve modelinize en uygun yazılımın hangisi olduğunu öğrenin. Farklı bir modem denerseniz ihtimalleri azaltırız. Kablonuz da veya ankastrenizi kontrol ettirin.

Ağ Ürünleri

Hizmet Saatleri : 09:00-18:00
Telefon : 0850 522 2787(ASUS)

Yazılım güncel değil gibi geldi 790 sürümüne güncellemeyi deneyebilirsiniz.
https://www.asus.com/tr/support/FAQ/1008000/

modemi son sürüme güncellersem ayarlar gider mi yani baştan kurmak mı gerekir?