DSL ışığı kurulumdan beri yanmıyor

Cimer internet problemleri ile ilgilenmiyor ama siz yine de yazın isterseniz

1 Beğeni

Tek destek kaydı üzerinden iletişimde kalmanız sürecin uzamaması açısından daha iyi olacaktır

BTK ya yazıcam şimdi, bu arada ikinci destek kaydını ben açmadım kurulum ekipleri açtı sanırım oimde gözükmüyor, mailime gelmiş. Birbirlerinden haberleri yok gerçekten

Hala çözülmesini bekliyorum fakat dün modemin faturası gelmiş mesaj olarak hala aktivasyon tamamlanmadığı için oimde göremiyorum bunu nasıl çözebilirim, ve 24nisanda başlatmıştık aboneliği,internet faturası çıkmaz dimi karşıma ?

internetinizi kullanamadığınız zamanlarda bir fatura çıkmaz, çıkarsa da kayıt açıp indirim alırsınız

1 Beğeni

Screenshot_5
Hocam bu mesajlar geldi dün akşam, tt ekiplerinin evin altında bulunan reglete(ankastre kutusu) bakma ihtimalleri var mı ? Binanın içinde olduğu için gelip giderler diye korkuyorum.

Kapı açıksa eğer bakarlar. Değilse kapıyı çalarlar.

1 Beğeni

Evet gene aynı şeyler, ilk gün destek kaydı açıldığında da aynı mesajlar gelmişti tt ekibinden,şimdi de aynı çözülen bir şey yok. 10 iş gününü geçtik.

BTK kaydından böyle bir mesaj geldi güya 15 mayısta aktivasyonum tamamlanmış fakat kuruluma ekipler geldiğinden beri (yaklaşık 2 hafta) dsl ışığı yanmıyor. Şuanda faturalandırma başladı mı ? OİM aktivasyon ekranında olduğu için hiçbir şey göremiyorum.

Kullanmadıysanız eğer faturalandırma başlamaz.

Ankastre de bağlantı yapılmamış olabilir mi? Telekom ekipleri genelde saha dolabında sinyal kontrolü yapıp giderler. Müstakil evlerde bina girişinde ölçüm yaparlar

Binanın içine tt kablosu geliyo reglete bağlanıyo aboneliği ilk başlattığım günün ertesi günü tt adıma kablo çıkarmıştı ama sinyal yok işte bi türlü çözemediler kaç kere söyledim

Sorun bina içindeki reglette işte ama nasıl baktırıcaz çözemedim

Herkesin regletini bozun illaki gelip yenisini takarlar.

1 Beğeni

Baya mantıklı aslında yarın tt genel müdürlüğüne gidip bida dicem,en sonunda artık öyle bile yaparım da 4 5 dairenin neti var tek reglette

Benim reglettede sorun vardı 10₺’ye yenisi aldım aynı renkler olacak şekilde taktım etiketleride krone pensesiyle çaktım.

Tam olarak nasıl anladın hocam reglet sorununu ? Bizim daireye çıkartılan uçtan ölçüm yapıyoruz 0.1 falan sinyal yoktu yani.

Telekomun regletini telekoma söylemeden kendim değiştirdim demek istiyorum onlara laf anlatmaktansa kendim yaptım yani…

1 Beğeni

Paslıydı regletin içindeki demirler ondan değiştirdim. CRC yapıyordu.

Ben tt kablosunun benim porta gelmediğinden şüpheleniyorum bi şekilde kontrol etmeye çalışıcam