DSL ışığı kurulumdan beri yanmıyor

24ünde aboneliği başlattık 2 hafta sonra modem ve kurulum ekipleri geldi kurulumu tamamladılar fakat dsl ışığı yanmıyordu, ekipteki arkadaş destek kaydı oluşturdu 1 hafta oldu hala çözülemedi, sorunun benzerini karşı komşum da geçen ay yaşamış: benzer şekilde 1 ay kadar sorunu çözülmemiş şans eseri tt yetkilisi gelmiş karşıdaki eve,onunla konuşmuş adam saha dolabından birşeyler yapmış direk çözülmüş sorun, yani bizimde şansa türk telekom yetkilisini mi beklememiz gerekicek ?
(Destek no:33119539 bunu şimdi belirttim destek kaydına yetkili okursa belki yardımı dokunur)
(profilimdeki abonelikten farklı)

Tamam, yetkili birime iletiyorum durumu. Aslında şansa tutturmanıza falan gerek yok ekibin önüne düşüyor belli bir tarihte yapıyorlar ama eğer korona dönemine denk geldiyse gecikmesi biraz normal.

Öncelikle teşekkürler, destek kaydından sonraki gün ttden şu mesajlar geldi şuanda destek kaydı hala açık, gelişme yok fakat bina içi tesisattan da şüpheleniyorum gerçi kuruluma gelen arkadaş ona bakmıştır diye düşünüyorum.

Telefon kutunuza bakabilme şansınız var mı? Telekom adınıza port bırakmış mı?

1 Beğeni

Evet aboneliği başlattığım ertesi gün adıma kablo çıkarmışlardı.Sanırım bu komşu olaylarının yaşandığı an :smiley:

evinizden giden kabloyu oraya bağladı mı gelen eleman?

Aynen ek yapıp , evden telefon prizinden takıp bağlamış direk.Yengemin anlattığına göre kutuya kağıt yapıştırmış (turktelekom yetkililerine, burdan sonra sorun yoktur gibi gibi)

bir şekilde tanıdık elektrikçi varsa kontrol ettirme şansınız varsa ettirin bence.

1 Beğeni

Ben şehir dışındayım şuan yarın dönücem muhtemelen uğrayıp bi bakarım modemi aşşağı indirip direk ankastrede denerim olmadı.

1 Beğeni

İyi olur. En azından sorunun nereden olduğu kesinleşir tamamen.

Hocam son gelişme bu şimdi gidicem bi ankastreden denicez modemi

1 Beğeni

Tamam. Bekliyorum sonucunu.

Sağolsun elektrikçi dayım uğradı kontrol ettik ankastre kutusundan bağladık hala dsl ışığı yanmıyor, türknetin getirdiği ekip daire içi tesisatta çektiği kabloda kısa devre vardı değiştirdik şuanda tüm kablolar sorunsuz şimdi TurkNet 'e ileticem bunları

1 Beğeni

Hocam benzer bi sorunu bi arkadaş yaşamış, cimere şikayet olarak yazmış akşamına sorun çözülmüş ben de 1 2 gün bekleyip gelmezse yazıcam artık

Hala gelişme yok, dün babam tt Kocaeli genel müdürlüğüne gidip arıza sorun kağıdı bile doldurdu daha ne yapabiliriz hiç bilmiyorum :frowning:

1 Beğeni

Bugün kurulum ekibinden arkadaş geldi o da ölçüm yaptı dsl sinyali yok dedi, 1 haftayı geçti hala gelişme yok

1 Beğeni

Anladım, yüksek ihtimalle kayda eklenmiştir ama istersen sende ekle.

Ekledim şimdi fakat 2 gün önce zaten yazdım ben elektrikçi ile kontrol ettik diye, 2 gündür cevap alamamak üzüyor

Yoğunluktan dolayı biraz geç cevap almanız muhtemel. Haftasonu ya da pazartesi dönerler.

Aynı anda iki farklı mesaj geliyor farklı destek kayıtlarına, napıcam ?