Dsl Hat İle İlgili

hat değerlerim nasıl acaba bilgi verebilirmisiniz ayrıca müstakil evde olduğum için kabloyu direk modeme getirdim ucuna telefon kablosunu ek yaparak modeme bağladım acaba eki yak1 ile değişsem hat değerlerimde bir değişiklik olurmu ?

1 Beğeni

Merhaba webhost. Tahmini olarak; zayıflama oranlarınıza göre saha dolabı uzaklığınız 250-350 metre arası diye düşünüyorum. Değerleriniz çok iyi ama enterasan çünkü; o mesafeden, zayıflama oranından max kapasite hızınız çok yüksek ve SNR değeriniz aşırı yüksek yani mükemmel değerler, ya bulunduğunuz bölge de kimse abone değil ya da elektrikler kesilmiş kimse erişemiyorken siz de volt yükseltici ile internete erişmişsiniz veya bulunduğunuz saha dolabı yeni ve üst modellerden olabilir.

Hattının sağlığı için ekleri YAK1 ile yap veya kablon modeme yetişiyorsa kablonun ucuna RJ45 çak ve modeme girişini sağla.

bölgem de abonelik çok az bi eldeki parmakları geçmez saha dolabıda uzakdan görebiliyorum az çok yeniye benziyor cevap için teşekkürler yak1 ile ek yapıcağım

Rica eder, keyifli kullanımlar dilerim. :rocket: :sunglasses:

2 Beğeni

Değerleriniz mükemmel diyebilirim, mahallenizde internet kullanıcısı arttıkça değerlerde düşüş olabilir ama şuan 100 mbit hızı rahatlıkla alabilirsiniz.
Bu kadar iyi değerlere rağmen crc hatası görünüyor, kablo ekini yak1 ile değiştirirseniz crc hatası olmayacaktır.

TurkNet 'e abone olurken davet kodu kullanırsanız 6 ay boyunca indirim kazanırsınız.
Davet kodu: IUS72HD99ORX

1 Beğeni