DSL Değerlerim Nasıl Sizce?

image

Fatih Bey, Merhaba hat zayıflama durumunuz gayet iyi ancak YAPA altyapı da değilseniz bu SNR değeri ile kullanım yapmanızı tavsiye etmem 6.2 olan SNR değerinizi en azından 10.0 db ye sabitlerseniz sizin için daha stabil olacaktır. Özellikle VAE altyapıdaysanız yoğun kullanım saatleri içinde dalgalanma veya kopmalar meydana gelebilir.

1 Beğeni

Bende de keenetic modem var ve gördüğüm kadarıyla modem hat değerlerimiz birbirlerine yakın Ben snr’yi 4db’e kadar indirdim. Herhangi bir kopma ping vs. almıyorum. Ne yazık ki hızlar çok düşüyor varsayılan değerlere çıkardığımda. En yüksek hızda kullanmak için 4db’de bıraktım hattı. Konu sahibi arkadaş ek vdsl adsl bağlantıları sayfasında ek ayarları göster kısmından 4db’e alıp deneme yapabilir mi?

Bunlarda benim sırasıyla 4-6-8 db’lerde hat değerlerim;

1 Beğeni

VAE altyapıdaysa neden bunu riske soksun Sinan Bey, herkesin hattının sizin gibi olma ihtimali olamaz değil mi? Lütfen doğru bilgilendirme yaparak çözememe izin verin.

Merhaba snryi 4 e aldığımda 80 mbps değerlerine çıktı

1 Beğeni

Fatih Bey VAE altyapıdaysanız bu snr değerleri ile hattinizda dalgalanma ve bağlı bulunduğunuz dolap yoğunluğuna göre kopma bile olabilir. Siz VAE altyapıda mısınız?

Evet VAE altyapısındayım.

Bende vae’deyim Bir sorun yaşamıyorum. Arkadaşa da öneride bulundum denesin diye. Sorun yaşarsa eski ayara getirmesi 2 saniye.

1 Beğeni

Hattinizda dalgalanma yada kopma olursa snr değerinizi 10 11 db arasında tutmanızı tavsiye ederim iyi geceler.

2 Beğeni

Hat zayıflaması yok. Uygun firmware sürümünde bu hat 4 snr’ye kadar kopmadan stabil çalışır bu modemle.

1 Beğeni

Yoğunluk zamanlarında olmayacağının garantisi olmadığı için bu şekilde görüş belirttim. Stabil bir şekilde internet kullanmak, hızlı internet kullanmaktan daha sağlıklıdır. Yapılan yorum sadece aboneyi düşündüğüm için yapılmıştır…

1 Beğeni

Bende stabil olmasını tavsiye ederim hep. Herkese 100 önermek yerine 75 mbit öneririm.