Dsl Bağlantım sürekli kopuyor

Ankastre yok zaten dışarıdan gelen kabloya modemi direk bağlamıştım önceki gönderilerimde var.

telefon ile modem spliter ile mi bağlı

ben ilk ttnete bağlandığımda 256 kbps kullanmıştım bi kaç yıl. :slight_smile: şimdi biri çıkıp çevirmeli kullandım 56 kbps demesin :slight_smile:

Hayır saha dolabından gelen kabloya modemi direkt bağlamıştım aynı sorun olmuştu zaten. Evimin içindeki hattı bypass ettim ama Dsl yine kopuyor.

1 Beğeni

oim den sık sık kopma şeklinde kaydınız varsa bağlantı loglarınız kontrol edilir ve iş emri verilir tahminimce

Modemdeki hat değeri değişken oluyor benim 70 80 arası gidip geliyor. Sana önerim hızını 75e çekmen düzelir büyük ihtimalle

birebir aynı sorun bende oluyor şuan . sinir bozucu. sorunu nasıl hallettiniz veya neler oldu bu süreçte bilgi paylaşır mısınız @UBITANOC

Hocam ilk paylaşılan fotoğrafa göre download snr margin çok düşük, bağlantının stabil olması mümkün değil. Hat değerleriniz onun dışında normal gözüküyor zayıflama fazla değil. Fakat snr margin upload değeri yükse iken download düşük olması çok normal değil. Kablolarınızda bir sorun olabilir. En az 10-11 civarı olması lazım snr değerinizin ki hat kopmasın. Sorunu çözdünüz mü bilmiyorum ama en iyi çözüm hızdan feragat ederek hattı test etmek. Uploadınızda sorun yok. Fakat upload hızınızı aynı hızda devam ettirmek istiyorsanız paket düşürmeden snr margin sabitlenebilir bir modeme geçmenizi tavsiye ederim. Böylece upload düşmeden stabil bağlantı sağlayabilirsiniz snr değerini 10-11 'e sabitleyerek.