Dsl Bağlantım sürekli kopuyor

Merhaba,
100 mbps vdsl kullanıcısıyım. uzun süredir sorunsuz kullandığım internetim bir anda sorunlar yaratmaya başladı. Elimde 3 tane modem var. Biri önceden Türk Telekom abonesiyken verilen Tp-link modemi (aktif olarak bunu kullanıyordum) biri yine Tp-link TD-W9970(TR) model, sonuncu ise bu ikisinin bozuk olduğunu düşünüp 730 ₺ ye aldığım Tp-link Archer VR600. Şimdi sorunum çok tuhaf Türk Telekom modemine dsl hattımı takınca dsl ışığı hiç sabitlenmiyor Tp-link TD-W9970(TR) olan modemi taktığımda Dsl sabitleniyor internet geliyor ancak 15 dk ile 1 saat aralıklarla rastgele zamanlarda internetim kopuyor VR600 olan ise dsl ışığı bazen sabitleniyor bazen sabitlenmiyor sabitlenince internet geliyor ama max 1 dk sonra yine kopuyor. Modemlerin ayarları aynı. neden modeme bağlı olarak bağlantım değişiyor ?

Hız düşürün ondan buluşmuyor.

1 Beğeni

Öncesinde hızı düşürebilecek etkenleri gözden geçirin. Kabloların kontrolleri, spliter kontrolü bağlantı noktalarının kontrolü.

1 Beğeni

Binamızda ankastre kutusu yok o yüzden kablolar çıplak bir şekilde dışarıdan geliyor (uzun süredir sorunsuz kullanıyordum bu şekilde) . Sorunun splitter, kablo vs. de olduğunu düşünüp dışarıdan gelen hat kablosuna modemi direkt bağladım ama aynı sonuç ile karşılaştım. Artık sorunun sahadan evime gelen hatta olduğundan eminim.

1 Beğeni

Bu durumda yapılacak tek bir şey kaldı öyleyse. Bir alt hız profiline geçiş yapmak

Nasil oluyor bu ? simdiye kadar kullaniyordum sorunsuz bir şekilde. 100mbps bile yavaş geliyor 35 bana yetmez.

Ek Açıklama 2020-08-04 192020

100’e yavaş diyorsanız biraz bunu deneyin ben 2012’den beri kullanıyorum
(75 yada 50 paketine geçin.)

3 Beğeni

Bazen çok fazla kullanıyorum hız gerekiyor.

Merhaba;

Binaya gelen Hattından kaynaklı veya portla ilgili bir sıkıntı olabilir.

Türknetten gelen ekip internet hızımı 79Mbps ’ e sabitledi ve dedi ki “hız yüksek geldiği için port kaldırmıyor” Cidden hız ile alakalıymış hiç beklemiyordum . Şimdilik sorun yok gibi.

1 Beğeni

Adam işi biliyor. @Hakan
Gönderi kaç karakter olmalı :ghost:

Sorunun çözüldüğünde sevindim iyi günlerde kullanın :+1:

15 e yavaş diyorsanız 3 mbps yi deneyin 8 aydır kullanıyorum. :smile:

IMG_20200806_194107_132

Olsun az zaman geçmiş şuana kadar en düşük 4 mbps kullandım

En düşük 0,10 lara 0,20 leri gördüm.

Normalde işten o sıralar pek bakamıyordum. Aralık’ta kablolu bağlantıda bile 0 küsur Mbps idi. O zaman anladım bir sorun olduğunu o zamandan beri de başka iss ye geçmeye YAPA dan kurtulup VAE geçmeye çalışıyorum.

:joy: DSL hattım yine kopmaya başladı ayrıca sabit hattan konuşma sırasında çok fazla cızırtı geliyor port mu bozuk ne ? Elektrik git gel yapınca başlamıştı bu olaylar.

Türknette bir sorun mu var? hem uygulaması çok yavaş çalışmaya başladı hem de teknik bilgiler gösterilmiyor.

Mevcut hat değerlerinizi atın modem üzerinden

Ekran Alıntısı

Ankastreden modeme kadar gelen iç tesisatınızı değiştirin.