Docker'a giremiyorum

doker.io adresine giremiyorum vpn ile açılıyor gigafiber’de açılmıyor.

image

Docker.io ns adresleri.
Ana sunucular tarafından döndürülen ad sunucusu kayıtları şunlardır:

ns-421.awsdns-52.com. [‘205.251.193.165’] (TUTKAL YOK) [TTL=3600]
ns-513.awsdns-00.net. [‘205.251.194.1’] (TUTKAL YOK) [TTL=3600]
ns-1168.awsdns-18.org. [‘205.251.196.144’] (TUTKAL YOK) [TTL=3600]
ns-1827.awsdns-36.co.uk. [‘205.251.199.35’] (NO GLUE) [TTL=3600]

NS adreslerine ping atma girişimi cevap veriyor.

docker.io adresine ulaşmaya çalıştığımda aldığım hata:

ERR_CONNECTION_TIMED_OUT

TurkNet DNS ile ortak altyapı VDSL ipv4 ile giriş yaptım. Gigafiber kullanıcıları kontrol ederse iyi olur.

Ping yanıtınıza cevap vermemesi erişemediğiniz anlamına gelmesin. DNS load balance ile her isteğinizde farklı bir aws ip’sine yönleniyorsunuz.

CF veya OpenDNS gibi özel bir dns sunucu tanımladığınızda yine erişiminiz kısıtlı mı web üzerinde?

image

İp adresim kara listeye alınmış. Kontrol edilmeden ip adresi tanımlıyorsunuz. İp adresimin değişmesini istiyorum.

Şuan ipv6 tanımlıydı modemden kapattım. Sunucu içine VPN kuramıyorum. Dns leri değiştim her şeyi yaptım ancak karalisteye girmiş tanımladıkları ip adresi. Sanırım ondan kaynaklı. İp değişimi istedim.

Tarafınıza atanan ip adresini özelden paylaşabilir misiniz? AbuseIPDB gibi sitelerde size atanan ip adresi listelenmişse, bu veritabanını kullanan sunuculara erişimde sıkıntı yaşayabilirsiniz, evet.

docker.io bu adrese girebiliyor musunuz. Docker image dosyalarını o adresten çekiyor. Güncellme yaptığımda dosya bağlantısına ulaşamıyor. Aynı zamanda tarayıcıdan da açamıyorum.

1 Beğeni

Tabii ki bende hub’da sorunsuz çalışıyor cgnat + ipv4.

1 Beğeni

İpv4 kullanıyorsanız modeme ve ont cihazına res atın düzelir

Hocam ip adresimi değiştirttim. Şimdi internete çıkamıyorum. modeme erişebiliyorum ip adresimden ama hiç bir noktaya ulaşamıyorum. Dışarı çıkışlar yok gibi.

Bana DNS sunucularında bir hata var gibi geldi. İp adresi ile iletişime geçiyor ama alan adlarına ulaşamıyorum.