DNS Değiştirilmiyor

Merhabalar,
Yaklaşık 2 senedir TurkNet kullanıcısıyım ve istediğim siteye istediğim zaman girebiliyordum fakat içersinde bulunduğumuz aydan itibaren bazı sitelere girememeye ve SSL Handshake hatası almaya başladım ve kullandığımız otomatik dns TurkNet tarafından verilen cloudflaredns.
Gerçekten en hızlı dns lerden birtanesi olduğu gibi en güvenlilerin arasında fakat artık sitelere giriş yapamıyorum bu sebepten dnsmi google.dns yani 8.8.8.8 e geçmek istedim fakat hiç bir şekilde dns değişmiyor.
Artık sistemmi değişti yoksa yaptığım hatalı bir durummu var

dns adreslerini nereden değiştirmeye çalışıyorsun? Denetim Masası Ağ ve İnternet sekmesinden mi yoksa modem arayüzünden mi ?

Hızlı yanıt için teşekkür ederim,
İlk önce denetim masasından denedim ,router , cmd
Telefonum içinde DCHP wifi ayarından , private dns(özel dns) üzerinden denedim ama olmuyor dns leak üzerinden bakıyorum herzaman cloudflare üzerinden bağlanıyorum gözüküyor

dns adresi değişikliğini denetim masası üstünden ipv6 olarak değiştirmeyi dener misiniz ? Denerken dns adreslerinin ipv6’ya uygun olacak şekilde olmasına dikkat ediniz.

Sizde donanımsal sorun olabilir mi acaba? çünkü az önce denediğimde otomatik google dns kullanıyor.
denetim masasında cloudflare dns olarak değiştirdim ve şuan dns leak test yaptığımda cloudflare olarak gözükmekte.

Malesef olmadı aynı zamanda router ipv6 da denedim
2001:4860:4860::8888;
2001:4860:4860::8844

Modeminizde IPv6 aktif mi?

Modeminizde eğer IPv6 varsa devre dışı bırakıp internette gezinmeyi dener misiniz?

Tek görsel atabildim, (inaktif veya varsayılan hali)

Diğer şeklindede dns+ipv6 ayarlarını girebiliyorsunuz

Kapattığınızda busefer sitenin yasaklı olduğu yazıyor

TurkNet ile görüşme sağladım DNS Değiştirme gibi bir hizmet vermediklerini söylüyorlar bu doğrumu? siz dns değiştirebiliyormusunuz?
Bahsedilen siteye bazı günler girebiliyorum giremediğim zaman VPN ile girebiliyorum yani site ile alakalı değil

Hangi Modemi Kullanıyorsun ? Zyxel Modem Kullanıyorsan Modemden kaynaklı Benim zyxel Modemimdede Aynı sıkıntıyı yaşıyorum Girdigim Sitelere Bazen Giremiyorum Ama Huawei Modemde Bir Sıkıntı yaşamıyorum