Direkten evime gelen kablo kopuk

@EFG bugün Türk Telekom müdürlüğüne gittim şuan mudurlukteyim. Içerideki kişilerle tarışma yaşıyorum sen bizim misterimiz değilsin bize kayıt bildiremezsin diyerek. Türk telekoma göre arıza kaydını açması gereken kişi turknetmis. Sinirden elim ayağım titriyor. Şimdi bu kabloyu kim yaptıracak. Adam sen bizim müşterimiz değilsin niye geliyorsun diyor adam bana

1 Beğeni

TurkNet kullanmak cidden rezillik oldu artık. Dün telekoma bırakılan arıza kaydına türk telekom bizde sorun yok iç tesisat deyip kapatmış. halbuki sorun türk telekomun kablosunda. Hadi bunu geç. ben adamın müşterisi değilim ve onlar beni umursamıyor bile. Ama bunun yanında TurkNet 'te beni kazıklamaya çalışıyor. Evinize ekip gönderelim 108 tl ücreti var diyor. Ekip ne yapacak? Bu kabloyu ekibin değiştirme yetkisi var mı? yok. Ayak üstü kazıklamaya çalışıyorsunuz resmen. Sizin yapmanız gereken türk telekoma kendi altyapılarında sorun olduğunu iletmek ama onu bile yapmaktan acizsiniz.

Bana bir kaç gün müsaade eder misiniz? Ben bizzat bu durum ile ilgileneceğim. Size konu hakkında en kısa sürede net bir cevap vereceğim.

Enes bey aldığım absürt cevaptan sonra kendim yama yaptım ama maalesef sinyal kalitesi daha da kötü oldu. 50mbiti kaldıramadı ve paketi 35mbite düşürdüm. Hala kopmaya devam ediyor. Sinyal bir var bir yok. Bazen durduk yere yüz binlerce CRC ve milyonlarca FEC hatası alıyorum. kablonun çelik kısmı da kopmuş zaten. Yani demem o ki. Eğer size sinyal alıyor denirse itiraz edin. Aldığım sinyal sürekli kopuyor. Yeni kablo gelmesi şart buraya.

Sizin evinizde ankastre kutusu var mı? Yoksa doğrudan internet kablonun direkten mi geliyor?

Kablo doğrudan direkten geliyor

Kaydınızın içerisine bu bilgiyi eklerseniz süper olur. Hatta yapabiliyorsanız fotoğraf çekip yüklemeniz daha da iyi olur. Ben ilgileniyorum.

Kaydıma bakan kişi (seyhmuz bey) kaydımi kapattı. 108tl verin ekip yollayalım diyen kişi de kendisi. Fotoğraf çekmem için yaptığım eki Sökmem gerek. Sökmek de istemiyorum çünkü yarın akşam zoom üzerinden bir iş görüşmem var. Kablonun sökük kalması gerekli mi?

Hayır sökmeyin. Fotoğrafını çekseniz yeterli olur.

Ek yerinden sonra dsl kablosu var. Kabloyu ek yerinden kesip kisalttim. Normalde kuzay batıdaki odaya giriyordu kablo şuan güney doğuya bakan odaya taşıdım modemi. Kopukluk olan yerden kesip yaptım. Şuan evime gelen kablo tek parça ek kısmı dsl kablosuyla yapılan bağlantıda. Ama şunu da söyleyeyim. Kablo içerisindeki çelik telin koptuğu yerden kestim. Yani şuan kabloda ek yok ama hala kopmalar var. Bu da bana kablo içerisinde zayıflık yada kopukluk olduğu izlenimini veriyor. Dsl kısmının olduğu yeri atayım mi? Kopukk yerin onceden fotoğrafını çekmiştim bu arada. Yüksekte olduğu için zoom yaptım ama gözüküyor yinede ama net değil. Eski fotoğraf bu.

Kablonun en altındaki kalın şey çelik kablo. O kopmuş. Kabloyu içerideki ince bakır kablolar dayıyormus

Eğer dsl kablosuna bağlanan yeni ekin fotoğrafını da isterseniz onuda atabilirim

@EFG Şunu da eklemek istiyorum. Bu kablo bize yeni çekilmedi. Bu kablo cekileli yaklaşık 7 yada 8 sene oluyor. Eski kiracı kullanıyordu bunu sonra taşınınca bu kablo boşa çıktı. Ve biz de sokmedik. Türk Telekom ekipleri bu eski kabloyu bağladılar dolaba.

Ben kaydınızla ilgilenen arkadaşıma bu görüntüleri ilettim. Size net bir geri dönüş yapacaklardır.

Teşekkürler biraz bekleyelim o zaman.

1 Beğeni