Direkteki İnternet Ankastre Kutusundan kablo ile internet Çekmek

Evimde halihazırda 16 mbps ye kadar destekleyen adsl bir internet hizmetim var. Yakın zamanda TurkNet e abone oldum ve gecis işlemlerim yapildi. Ben bu 16 mbps hizi daha da artirmak istiyorum. TurkNet 'i aradigimda Bunun icin turk telekom ile iletisime gecmemi istediler bende aradim ancak altyapı desteklemediğinden dolayi ön basvuru kabul ettiler ve bende ön basvuruyu olusturdum. Ancak şunu belirtmek isterim Benim evimin hemen hemen 15 metre ilerisinde bir direk var ve bu diregin ustunde turk telekom internet ankastre kutusu var bildigim kadariyla fiber internet kutusu. Simdi ben o ankastre kutusundan nasil evime kablo cekebilirim. Elektrikçi bu isi yapabilirmi. Diyelim ki ben kabloyu cektim evimdeki 16 mbps hiz 100 veya 50 mbps ye kadar cikar mı ve son olarak kabloyu cektikten sonra hangi islemleri yapmam gerekir yani turk telekomu arayip haber vermem gerekiyor mu cunku hali hazirda 160 tl ödüyorum ve 16mbps hiz aliyorum ve kablo cekince bu hiz artacaksa eger o halde fiyat duzenlemesi de olmalıdır illaki bu konuda yardimci olursaniz sevinirim.

1 Beğeni

O kutulara müdahele yetkisi sadece Telekom ekiplerinde. Sizin veya elektrikçinin yapabileceği bir şey yok. VDSL veya Fiber için bağlı bulunduğunuz müdürlüğe başvuru yapmanız gerekiyor ki zaten yapmışşsınız. Bundan sonraki aşama Telekom altyapı getirene kadar beklemek.

1 Beğeni