Diğer oyunculara göre yüksek ping sorunu

selamlar arkadaşlar TurkNet’in özgür iletişim paketi ve statik ip kullanıcısıyım.Sadece CS:GO ve Valorant oynuyorum ama pingim diğer oyunculara göre yüksek nasıl çözüm bulabilirim? Valorant için örnek olarak Yalova’da oturan klasik adsl kullanan arkadaşım 10ms alırken ben (Sakarya) 32ms ile bağlanıyorum.Sunucu istanbul bu arada.30 kişilik bir oyun sunucusuna bağlandığımda sürekli ping değerlerini kontrol ediyorum ve benim gibi 1 veya 2 kişi var diğer tüm oyuncuların maksimum 20.hatta 5 vs alan bile var.Avrupa sunucuları zaten rezalet 65-70ms(frankfurt sadece. diğer amsterdam varşova paris madrid show yapıyo 80ms+) arkadaşlarım 55ms civarı bağlanıyor. CS:GO için örnek vereyim avrupa sunucuları en düşük 66 ortalama 75+ 90ms bile oluyor.Yine türk cs:go sunucuları 30-35 arası lütfen yardımcı olun ne yapmalıyım?

1 Beğeni

Selamlar, şöyle yapalım. Siz sorun yaşadığınız zaman hızlıca bir tracert ping testinizi yapıp bana ekran görüntüsünü müşteri numaranızla birlikte özel mesaj üzerinden iletin. Güzergahları kontrol edelim. Sunucuları kontrol edelim. Bir sorun varsa hızlıca aksiyon alalım. Akşam sizden mesaj bekliyor olacağım.

1 Beğeni

Ben de atsam bakabilir misiniz benzer sorun bende de var

1 Beğeni

Tabii sorun yaşayan herkes için bu durum geçerli :muscle:

5 Beğeni

Oyun içinde 32 ms ping ise Sakarya için normal bir süre gibi geldi bana. Sakarya’dan TurkNet e erişim süresi 17-20 ms

cidden diğer oyunculara göre pingi fazla türknetin anlayamıyorum bu olaydan dolayı sinirden oyunları sildim

Superonlinedayken böyle bi problemim yoktu başlarda TurkNet de normaldi fakat covid ile birlikte dalgalanma başladı akşam saatlerinde sabit 120-140msler falan forumlara yazdım havuzdan çıkarsan düzelebilir dendi sabit ip aldım gerçekten düzeldi ama şimdi bu problem var. Bence sakarya için 32 ms çok fazla İstanbul’daki sunucu 150km maksimum insanlar batmandan benden düşük alıyorlar

1 Beğeni

TurkNet bu konuda iyileştirilmeler yapıyor diye biliyorum. Bu konuda net bilgiyi size @EFG verecektir diye düşünüyorum.

valla kardeş mesaj atın dedin attık ama unuttu heralde neyse müsait olunca bakar artık @EFG

1 Beğeni

hocam 1 senedir o iyileştirme yapılamadı.aldım ilk 2-3 ay normaldi sonrasında bu problem başladı ben iss değiştireceğim artık millet adsl 8mbit ile benden daha iyi performans alıyor

1 Beğeni

Ben bana gelen tüm kullanıcılarımızı attığı tracert testlerini bir dosya halinde tutuyorum. Sizlere de kayıt açmanızı özel mesajdan söyledim. Gerekli aksiyonları alarak durumu NOC ekiplerimize ileteceğim ve kontrol edeceğiz.

2 Beğeni

Hocam destek kayıtlarımız kapandı hala bi dönüş sağlamadınız

1 Beğeni

Benimde aynı şekilde

1 Beğeni

Ayrıntılı bir şekilde GeforceNow üzerinden şu konuda anlattım arkadaşlar, TurkNet’te neden ping ms yüksek olduğunu.

1 Beğeni

Hocam merhaba ,özel mesaj nasıl göndereceğim? Aynı sorundan muzdaribim…

Müşteri no:1906536data

bu da benim sonucum

abone no:1145387

Valorant oyununda sıkıntı yaşayan var mı arkadaşlar?

Ne tür bir sıkıntı var

Sonuçlarım şöyle. Oyunda ani ping yükselmeleri yaşıyorum. Örneğin 30 ms iken 200 ms ye çıkıyor ve oyun içerisinde ağ sorunu, ortalamanın üstünde ping şeklinde uyarı veriyor.