Değişken Maximum Hız Problemi

Merhabalar. Eski DSL bağlantımda maximum 12mbit civarı bir indirme hızım vardı. TurkNet vdsle ilk geçtiğimde yine 13 15mbit civarıydı bu maximum hız. Akşam vakti maximum hız 24mbit civarına çıktı. Bugün yine 15mbit düşmüş. Tabi benim hep adlığım hız hep 13mbit standart. Upload 4.5 mbit civarı. Zaten şu şartlarda bu uploadı öpüp başıma koyuyorum. Ancak VDSL teknolojisi alıp ADSL teknolojisindeki downloadı almak canımı sıkıyor. Bina içi tesisatım filan yok. Ankastreden direk modemime geliyor kablo. Zaten ankastre benim evimin balkonunda. Komşularıma benim binamdan gidiyor internet kabloları. Bu maximum hızın inişli çıkışlı olması benden mi kaynaklı, altyapıdan mı kaynaklı, Turktelekomdan mı, Yoksa Turknetten mi? REsimleri Ekledim.1. resim dün gece kaydettiğim, 2. bugün kaydettiğim. Bu arada ankastreden gelen kablo kalın bir kablo ucu 0.9mm kalem ucundan daha kalın. Bunun bağlantıya + veya - bir faydası olur mu? İyi Forumlar.!
hat değerleri|690x403

Ankastreden modeme gelen kablo = iç tesisat diyebiliriz.
O kablo kalitesiz, ekli olabilir. Cat6 ile yenilemekte fayda var.

İç tesisat arızalı görünüyor.

Bu arada ankastreden gelen kablo kalın bir kablo ucu 0.9mm kalem ucundan daha kalın. Bunun bağlantıya + veya - bir faydası olur mu? Ankastre erişebileceğim bir yerde olsa hiç düşünmem değiştiririm de balkonun alt kısmında kalıyor. Ancak Tt ekipleri müdahele edebilir. Şimdi onlara söylesem bir dünya iş. Bakalım çözüm bulmaya çalışıcam.

Yakalayıp rica etseniz birkaç dakika ayırıp yapabilirler.

bilgisayarcı bi abimizle konuştum merdiveni filan varmış geldik modeme kadar gelen kabloyu değiştirdik ve sonuç.

2 Beğeni

Dediğimiz gibi iç tesisatdaymış sorun. Çözüldüğüne sevindim. İyi kullanımlar. :upside_down_face:

1 Beğeni