Değerlerim nasıl? Bitmek bilmeyen sorunlar

Arkadaşlar öncelikle merhaba,

Öncesinde başka bir internet sağlayıcısıyla çalışıyordum. Adsl hizmet alıyordum ve server üzerinden evde çalıştığım için upload konusunda sıkıntı yaşıyordum. Hiç kopma yada kesinti sıkıntısı yaşamıyordum. Sonrasında TurkNet 'e geçiş yaptım ve vdsl hizmet alabileceğimi öğrendim. Vdsl hizmet için yeni bir 2. el modem aldım. (TD-WW90 V1). Sorunlarım altyapıdan kaynaklı mı yoksa bu modemle mi alakalı bilemiyorum. Bu konularda çok fazla bilgim yok, yardımcı olursanız sevinirim.

Sorunlarımı sizlerle paylaşıyorum;

1- Genel olarak düzenli kopma.
2- İnternet yok hatası alırken internette dolaşabiliyorum.
3- İnternete telefondan wifi ile bağlandığımda bazen internet hızımın inanılmaz düşmesi ve hiçbir siteye girmemesi(PCdeyken çok çok daha hızlı)
4- Hız testi yaparken (35 megabitlik erişim hakkım var) bazen 32 ardınden 12lere iniyor sonra 20ye çıkıyor herhangi bir sabitlik bulunmuyor.
5- Gelen hız birbirini tutmuyor ve bazen hiç girmiyor bazen bağlanamıyor hatası ve dns hatası alıyorum sonrasında 2-3 saniye sonra internet sitesine giriyor.

Sağlıklı bir hizmet için iyi bir modem alın. İç tesisat kablonuzda ek varsa yak konnektör ile izole edin. Sorun kalmayacaktır. Kablonuzda ek var sanırım, bir miktar hat zayıflama var.

1 Beğeni

Ek değil de kablom çok uzun. Bunun uzun yada kısa olması bu durumu etkiler mi? Aslında benim istediğimde şu Türknetten ama bir türlü anlaşamadık. Sorun modemim mi yoksa altyapım mı? Hat zayıflamasını nerden anladınız bilgilendirebilir misiniz?

KAblomu kısalttım ve şuan ki değerlerim.

Line attenuation yazan yere bakarsanız değerlerin düşmesi gerekirken aksine yükselmiş. Daha kaliteli bir kablo ile değiştirmeyi deneyin. Cat6 kullanırsanız daha iyi olur.