Değer ve hız hakkında

Merhaba, hattımın 83 alabildiği söyleniyor. Değerlere bakarak beni aydınlatabilir misiniz?
gokten-sonuc
turknet-sorgu
paket
teknik-bilgi

1 Beğeni

Değerleriniz gayet iyi. Hattınızda alabileceğiniz maximum hızı almaktasınız. Normalde 100’lük paketi de kullanabilirsiniz ama iss herhangi bir problem olmaması için 100’lük paket önermiyorlar.

Yazdım ama DSLAM kilidi mevcut değil dediler.

Denedim ama VAE den kaynaklı galiba düşmüyor.

1 Beğeni

@tsunami onur sana yardımcı olur şimdi. Kendi ayarlarının olduğu konu var oradan deneyebilirsin Buradan

Bu şekilde kalması daha iyi bence.

2 Beğeni

Merhaba

Destek kayıdı açıp hızımı yükseltmenizi talep ediyorum diyebilirsiniz. Onlarda size gerekli cevabı verecektir.

Yazdım ama max 83 destekliyor bunu verebiliriz dediler.

1 Beğeni

Desteğe göre öyle devam etmek en iyisi.

100 mbps alırsın dslam kilidi var

DSLAM kilidi yok şu anda kullandığınız paket 75 mbps 75 mbps pakete geçtiğinizde hızınızı 79 a sabitliyorlar ki 75 mbps tam alabilin diye siz TurkNet Online İşlem Merkezi üzerinden 100 mbps e geçmeyi talep edin eğer yine hattınız desteklemiyor diye cevap gelirse ben sorumluluğu üstüme alıyorum yine de siz 100 mbps e almak istiyorum dersiniz aynısı başıma geldi yakınımı TurkNet 'e geçirdik geçirirken başvuruda 63 mbps çıktı altyapı sorgulamada bağlantı yapıldı modemi taktım bir baktım 89 mbps hat değeri geliyor 75 e geçmek istiyoruz dedik hat kaldırmaz kesinti olur dediler biraz üsteledik geçirdiler geçen gün baktım 11 günlük kesintisiz internet kullanıyorlar.

paketi geçirmişler ama hız tanımlamasını yapmamışlar

50 den 100 e geçirdiler.
hız 50 verdiklerinde daha fazla destekliyor dediğimde bu kadar destekliyo dendi 1-2 hafta sonra 100 lük paket açıldı geçtim. ama sınır olduğu bariz belli.

Destek kaydımı açmam gerekiyor ?

nms-profil

Peki ya servis verilebilirliği düşük ise?

1 Beğeni

O konuda bi fikrim yok. ama hatlar yeni döşendi.

Özelden Devre numaranı iletir misin?

5 Beğeni

@Ugur.Aydogan Çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için.

3 Beğeni

Rica ederiz iyi günlerde kullanın hizmetinizi.

1 Beğeni