Daire içi internet altyapısı

Bir yakınım benden yardım istedi pek bilgim olan konular olmadığı için size danışmak istedim. Konu şu daire içindeki internet yapısını yenilemek istiyor salon, küçük oturma odası ve çalışma odasına toplamda 6 tane Cat 7 kablo çekilecek bunun dağıtımını swich üzerinden mi yoksa 8 tane gigabit portu olan router üzerinden dağıtmak mı daha mantıklıdır.

Swich için TL-SG108 | 8-Port 10/100/1000Mbps Masaüstü Switch | TP-Link Türkiye şu modeli
Router için Archer AX6000 | AX6000 Next-Gen Wi-Fi Router | TP-Link Türkiye bu modeli düşünmüş
Wifi mesh sistem olarak Deco X60 | AX3000 Whole Home Mesh Wi-Fi 6 System | TP-Link Türkiye şu modeli satın aldık.

tavsiyelerinize açığız.

İnternet hızı nedir? Şu an kullandığı modem/router nedir?

Türk telekom üzerinden TurkNet fiber kullanıyor servis sağlayıcının verdiği cihaz var şuada

100mbps için bu kadar güçlü cihazlara gerek olduğunu düşünmüyorum. Keenetic Ultra router alıp birde kaliteli switch alıp flat cat7 kablo ile dağıtmak daha mantıklı gibi geliyor.

1 gündür bende bunu anlatmaya çalışıyorum ama dinletemedim henüz yorumunuz için teşekkürler :slight_smile:

1 Beğeni

Rica ederim. Sağlıklı Günler :slight_smile:

1 Beğeni

hocam peki türk telekomun verdiği bu siyah tplink modemi değiştirip istediğimizi takabiliyor muyuz

Evet wan girişi bulunan cihazları takabilirsiniz.

1 Beğeni