Daha ilk günden pişmanlık

Hızlı ve güvenilir diye TurkNet 'e geçiş yaptım fakat büyük sorunlar yaşıyorum.
Öncelikle kesinlikle kesinlike microsoft sitesi ve uygulamalarına giriş yapamıyorum ne hotmail uygulamasına girebiliyorum nede sitesine.
Türktelekomda iken hızlı ve sorunsuz bir şekilde kullanmış oldugum xbox game pass uygulaması TurkNet 'te hiçbir şekilde açılmıyor.Xboxun sitesine bile giremiyorum.Telefonum mobil verisini açıtıgımda yada başka bir bilgisayarda rahatca girebiliyorum fakat TurkNet 'e bağlanınca hiçbir şekilde girriş yapamıyorum.En büyük sorunum bu.Bu sorunum giderilmez ise kesinlike ve kesinlike TurkNet aboneliğimi iptal edeceğim.

Cloudflare dns denediniz mi?

hayır, ne yapmam gerekiyor ?

Modem modeliniz nedir?

Merhaba, Bazı Sayfalara Erişemiyorum buradan destek kaydı açın, erişmekte zorluk yaşadığınız veya erişemediğiniz sitelere Tracert testi yapın ve sonuçlarını kayda paylaşın. https://destek.turhost.com/tracert-komutu-nasil-kullanilir/

vpn ile giriş yapabiliyorum da fakat neden vpn kullanmam gerekiyor türktelekom kullandıgım zaman bu problem yoktu geçişim bugün sağlandı ve ardından bu olay patlak verdi

AC1200 Wireless Dual Band Gigabit VoIP Router

TurkNet’in bazen kendi DNS lerin de sorun yaşayan olabiliyor. DNS kullanmanız çözüm olabilir eğer, DNS ile tekrar sorun yaşarsanız Yukarı da belirttiğim kaydı açın, gerekli aşamaları yapın.

dns de kullandım fakat düzelen birşey olmadı.Gece gece uğraştığım saçmalığa bakın ne hotmailin sitesine girebiliyorum nede xbox un

192.168.1.1 adresine giriş yapın (kullanıcı adı admin şifre admin veya turktelekom) ardından gelişmiş kısmına girin oradan da ağ kısmındaki lan ayarları bölümüne tıklayın oradan şuradaki
birincil dns bölümünü 1.1.1.1 ikincil dns bölümünü ise 1.0.0.1 olarak güncelleyin

orası bende bu şekilde ne yapmam lazım?

en alttaki dns sunucusu yazan yeri 1.1.1.1 ikincil dns sunucusu yazan yeri 1.0.0.1 yapın, eğer işe yaramazsa 1.1.1.1 ikinciyi ise 8.8.8.8 olarak deneyin

değişen birşey olmazdı hala microsft sitelerine ve xboxa giriş yapamıyorum ama vpnle girebiliyorum

dediğim gibi ikinciyi 8.8.8.8 olarak da denediniz mi

evet denedim fakat sonuç vermedi

dns sunucusu 94.140.14.14 ikincil dns sunucu 94.140.15.15 olarak da dener misiniz acaba olmazsa 8.8.8.8 ikinciyi ise 8.8.4.4 olarak deneyin yine sonuç alamazsanız modemi yeniden başlatıp tekrar deneyin lütfen

değişen birşey yok sorun devam ediyor

Online İşlemler - TurkNet buradan destek kaydı açarak sorununuzu bildirin o zaman aklıma başka bir şey gelmiyor

sorunum çözülemedi halaa

1 Beğeni

Sorununuz ile ilgili olan kayıta buradan ulaşıp başlatabilirsiniz. Rica ederim. Umarım, sorununuz çözülür.