Crc ve fec bilgilendirmesi

crc ve fec hataları nedir ?

keenetic extra dsl kullanıyorum snr margini 0 a düşürerek 77 mb hız alıyorum.

2.30 saatir baglı çok oyun oynadım bir ping girmesi veya lag, spike vs gormedim.

ve modemi 3-4 saatte bir yeniden başlatıyorum .
asdasdsa

kullanılmadıgı zaman kapatılıyor peki bunların yuksek olması bi sorun yaratırmı ?

herhangi bir ping kaybı veya lag yaşamadım kesilmede dahil

çok garip genelde gordugum herkezde ya lag yada kesilme sorunu oluyor fakat bende oyle birşey olmadı çok şaşırdım.

Extra dsl kopmaları engelliyor. Hız bir süre sonra düşüyor ama bu kullanıcıya yansımıyor. Biraz daha crc alırsanız o zaman işte sorun başlar.

1 Beğeni

Merhaba,
FEC: Forward Error Correction (İleri Yön Hata Düzeltme), digital transmisyonda, iletim esnasında oluşacak hataların alış ucunda düzeltilmesi amacıyla stream’e eklenen kontrol bitlerinin oranını gösterir.(ALINTIDIR)

CRC: Cyclic Redundancy Check (Döngüsel Artıklık Denetimi) veri iletimindeki hataları tespit eden bir fonksiyondur. Veriler gönderilirken veya alınırken herhangi bir hata olmaması gerekir, olduğunda ise örneğin birine mesaj gönderirken bir kısmının eksik olması gibi sorunlarla karşılaşılabilir. İşte bunun önüne geçmek için bu fonksiyon kullanılır ve herhangi bir hata olduğunda veriler sorunsuz iletilene dek tekrar tekrar gönderilir.(ALINTIDIR)

Evet, bazı hizmetler de bir soruna dönüşmezken bazıların da bu tarz sorunlara yaratabilmektedir ki, şanslısınız çünkü: kimse uğraşmak istemez bu tarz sorunlarla.

2 Beğeni

teşekkürler.

konu kapanabilir.