Crc hata sayısı

Arkadaşlar önceden böyle bir şey yoktu bugün bakınca fark ettim crc hatasını. Sebebi ne olabilir. Nasıl düzeltebilirim.

Hattın zayıflaması yüksek geldi.

Buradan altyapı sorgulayıp ssini atabilir misin ?

Acaba bundan olabilir mi? Dün buattan prize gelene dsl kablosunu değiştirmiştim. Öncekinin içindeki kablolar paslanmıştı hep. Önceki nasıl bağlıysa aynı şekilde bağladım ve saçma bir şekilde hem hızım düştü hem de crc hataları başladı. Düzgün bağladığıma da eminim. Acaba başka bir kabloyla bağlasam düzelir mi?

Adres bilgisini silip tekrar atın. Hattınızda sinyal zayıflaması mevcut. Kabloyla ilgili sıkıntı var gibi.

Dolapla arasında ki mesafe çok uzun da değil.

2 Beğeni

Ankastreye kısa kabloyla direk bağlantı yapabiliyor musunuz. Ölçüm testi için

1 Beğeni

o modem inanılmaz kalitesiz bendede ondan vardı vr600 modeline geçtim crc ler düzeldi şimdi keenetic extra adsl kullanıyorum promlem yok

maalesef yapamıyorum

2 yıldır kullanıyorum bu modemi. Önceden böyle bir sorun yoktu. Dsl kablosunu değiştikten sonra oldu.

Vr2100 crc fazla yapıyordu eski sürümüne geçtim yapmamaya başladı. Hat kablosunu kaliteli alınca crc almamaya başladı.

Kablo değişince güncelleme yaptım onda test ediyorum.

1 Beğeni

modemi kapatıp açtım 1 saat önce şuan crc sayısı 68. Sanırım 1 defaya mahsus bir şeydi düzeldi gibi. Bekleyip göreceğim. Düzelmezse dsl kablosunu değiştireceğim.

1 Beğeni

Yinede crc verirse eski sürüm kullan

1 Beğeni

Arkadaşlar sanırım sorunu buldum. Prize giden dsl kablosunun ucunu tam takamamışım prize. Prizi söktüğümde kablonun beyaz ucu direkt çıktı. Az önce tam oturttum yerine şu anlık crc normal gibi duruyor bakalım.

1 Beğeni

Merhaba, tamam o zaman 1 gün boyunca CRC aktivitenizi izleyelim, sonra tekrar güncel değerleri paylaşırsınız.

2 Beğeni

18 saatlik crc değeri. Sanırım her şey yolunda gibi duruyor. Bir anda fırlayacağını da sanmıyorum.

hocam hata sayısının en fazla kaç olması gerekir?

Net bir rakam veremem ki görecelidir yani değişimseldir her farklı hat, her farklı modem, farklı CRC rakamları üretebilir, gösterebilir. Pandemi başların da Günlük 100’ü geçmezdi şimdi bazen 1000 bazen 300-500 gibi rakamlar alabiliyorum ve bu durum, bazı kullanıcılarda da artmaya başladı ama sizin CRC ler sorun yaratacak değer de değil ama hat değerleriniz zayıflama da kontrol ettirin, iç hattınızı.

3 Beğeni

Güncelleme hatası da yapabiliyor. Saçma birşey :slight_smile:

1 Beğeni