Telekom Kablo Arızası

Yarın btk ve cimer e bölge müdürlüğünü şikayet edicem.

1 Beğeni

Benim de saha dolabı değişikliği talebim vardı. Biraz da ses yükselttim TT ye olumsuz dönüş yapıldı.

@ModeratriX sebep ne biliyor musun?

Vay efendim kablo yönü benim tarafa değil diğer tarafa bakıyormuş. Ya kardeşim tersten versen 15-20 metre fark edecek zaten :joy::joy:

2 Beğeni

Aslında isteseler sizin yöne de baktırırlar kabloyu ama işte. Sürekli btk üzerinden şikayete devam edin bence

3 Beğeni

25.09.2020 tarihine kadar(15 gün) kablo ıslah olacakmış. 15 gün içinde çözülürse dönüş yapıcam. Eğer çözülürse 57 gün internetsiz kalmış oluyorum :blush:

Umarım çözüme kavuşur :slight_smile:

1 Beğeni

Verilen sürenin dolmasına 3 gün kaldı, anlık durum ekran görüntülerinde. Oysa ki benim için 0.7 sadece bir uçlu kalem cinsiydi. Teşekkürler TT, TurkNet.

O kablo ıslah olursa hattınız da iflah olur. Anlaşılan o ki sorun kablolar

1 Beğeni

Bugün aldığım cevap bu arkadaşlar, 2 ay oldu yapmadılar şimdi gene 20 gün diyorlar.

Telekom müdürlüğüne gittiniz mi?

Gittim, TurkNet müşterisi olduğum için bilgi vermiyorlar. Adamlar resmen bezdirme politikası uyguluyorlar, TurkNet bu duruma

13 gün önce aldığım cevap. TurkNet’in arıza çözülmeden arıza kaydını kapatma hevesini de anlamış değilim, sanırım çalışanlar arızaların takibini yapmak istemiyor. Itiraz etmesem yine süreç en baştan başlayacaktı. Destek kayıtlarını kapamayı çözüm sanıyolar sanırım, öyle olsaydı ben kapatırdım.

Kablo arızasını açık tutmanın bir mantığı yok personel kapatmasa bile sistem otomatik kapatır zaten.

Burada sorunu çözmesi gereken telekomdur.

Burda sorunu çözmesi gereken TurkNet çünkü ben TT müşterisi değilim. Arızanın takibini yapıp en kısa sürede çözdürmesi gereken de TurkNet.

TurkNet’in altyapıya müdahele etme yetkisi yok bu yüzden türk telekom çözecek.

Misal veriyorum sütçüden süt aldın bozukmuş zehirlendin, sütçüye gittiğinde kusura bakma inek hasta ondan oldu dedi. Sen bu cevabı kabul edip suçu inekte bulur musun? Ben son kullanıcıyım, normal bi müşterinin yapması gerekenden de fazla iş yaptım hızlı çözülmesi için. Benim sorunumu en kısa sürede çözmesi gereken TurkNet fakat görüldüğü gibi 2 aydır anca destek kaydı kapatıyor. Destek kaydı arıza çözülünce kapatılır, sistem falan beni ilgilendirmez.

Süreç bu şekilde yaptığınız karşılaştırmanın Telekomünikasyon sektörüyle alakası yok.

Telekom altyapısıyla hizmet veriliyor telekomun yolu bozuk telekomun yolu yapmasını beklemek durumundasınız.

Burda benim bahsettiğim konu telekomun arızayı yapmaması değil, TurkNet’in ağırlığı koyup(varsa) benim müşterimi nasıl mağdur edersin diye sorması gerekmiyor mu?

Aralarında ki anlaşma şöyle sanırsam.

TT:Arızayı istediğim zaman çözerim kafama göre takılırım. Yaparsam ekime yapmazsam kasıma belki aralık.
T: Tm

sizin başka bir seçeneğiniz var mı? Mesela TurkNet ağırlığını koymadığını varsayıp farklı bir iss ten hizmet alma yoluna gittiniz hizmet alabilecek misiniz?