Çözüldü TT fiber gitti Türknet geldii

Son Edit:
Ne kadar dikkatle baksam da binanın öbür ucuna giden TT kablosunu görmemişim. Pano da konmuş ancak bu süreçte hem adres tanımı pano öncesi yapılınca hem de TurkNet cevabı ortalığı gereksiz karıştırdı. Sonuç olarak iki firma aynı anda GPON getirdi

Konunun orijinal başlığı : fiber kablo renk değiştirdi
Düzenleme: anlaşılan firmalar yarışa girmiş. Bizim TT drop kablo olmuş size TurkNet drop kablo. Fotoğrafı ekledim.
TTnin kablo çektiği yere TurkNet kablosu çekilmesi bir yana TT kablosu nereye gitti anlamadım.

Birkaç ay önce yerleşik operatör tarafından binaya getirilen ve henüz panosu gelmeyen drop kablo beyaz renkli ve üç damarlı görünümdeydi. Şimdi fark ettim ki kablo tamamen siyah renge dönmüş ve eski hal daha nizami şekilde bırakılmışken biraz kurcalanmış gibi.
Drop kablonun dışındaki beyaz renk dokunduğum kadarıyla kablo ceketi tarzında bir yapıda değildi. O koruyucular bu kadar ince mi oluyor bilen var mıdır?
Ek olarak pano halen yok ama fiberin kırılması için uğraşsam herhalde bu kadar yapardım. Biraz özensiz dokunulmuş kabloya. Sizce ortada pano falan yokken dış beyaz katman neden soyulmuş olabilir.?

Boşver TurkNet daha iyi

değil. bu kadar senelik müşteriyim. adamların kablo bırakma şekilleri bile sakat.

Tt fiberde maks 100/8 alacaktın turknette 1000/1000 alırsın ortalama 700 800 gelir millet kablo gelsinde nasıl gelirse gelsin diyo sen beğenmiyon :slight_smile:

Türknette paket loss var.

1gbps de packet loss sorunu çok ta etkilemiyor açıkçası yaklaşık 2 aydır zaman zaman 600 lerde zaman zaman 950 lerde oluyor download upload stabil 930 civarında emin ol kullanınca ben internet kullanıyorum diyorsun.

Elbette online işlemlerden yeterince anlaşılmadan bana cevap verilmeye çalışıldı ve sorularım cevapsız kaldı.
1 Sokaktan gelen TT kablosu uçtu diyorum temsilci daire kablosu diyor. Dilimde tüy bitti anlatana kadar.
Maden çekildi giga projesine ait mi diyorum net bilgi yok. Aynı mahallede giga alanlar var ufaktan bana da geliyor belli işte.
2 madem giga projesi geldi neden birkaç ay önce gelen ve güncel olarak adrese tanımlı TT fiber kayıp? Türknetin şu şu politika kapsamında şöyle şöyle anlaştık demesi lazım. Aksi halde zinhar izin vermez TT bu işe.
Umarım bir bilen görür bu mesajı.

Beyaz kablo dediğin bunun gibi miydi

EDİT siyah olan drop kablo dış mekan uygulamaya uygun fiber pasif çoklayıcı ile çoğaltılıyor uç ve bağlantı sayısı beyaz olan evde ki gpon a gelecek olan onunla dış mekan kablolama yapamazsın

TT beyaz kablo dış mekan için, bu fotodaki değil bahsettiğim. Göz göre göre getirdiler ve gitti, zaman ve para kaybı oldu resmen
Şu anki bilgiye göre koskoca Türk Telekom yatırımını geri çekmiş üstelik Türknete rağmen. Teyit edince buraya yazarım

@Oguzhantutkac

Telekom bu şaşırmam yıllardır 2 yan binamda fiber var bende yok sen düşün sağ olsun TurkNet getirdi fiberi

Türk telekom dış kablolama da bu beyaz kabloyu kullanıyor

2 kanal kullanıyor genelde

Doğru iki veya üçlüydü. Adamlar geri aldılar komedi gib valla.
Ekleme: bölge müdürlüğü olaya müdahil oldu ve anlattıklarımı kesinlikle red ettiler ki doğru olan da bu. TT gibi bir firma yatırımı geri çekmez kolay kolay. Gelip bakacaklar. Devamını yazarım