Churn işleminde abonelik ismi farkı

Benim bir konuda yardıma ihtiyacım var bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim babamın işyerinde eski iş yeri sahibine ait internet ve telefon aboneliği var türk Telekom dan fakat abonelik bireysel paket olarak yapılmış iş yeri ticari olarak değil bu hattı türk nete geçirmek istiyoruz fakat hat sahibi farklı şehirde yaşıyor telefon internet iptal edemiyoruz aktif olarak kullanıldığı için şimdi biz bu hattı nasıl geçireceğiz TurkNet 'e kafam karıştı hat sahibi imzası olması şartmı onun yerine gelen kurulum ekibine babam imza atsa oluyormu hat sahibinin rızası var geçiş işlemine kimlik bilgilerini uygulamaya yükleyecek dükkan vergi levhası babamın adına kesinti olmadan geçiş nasıl olur bu hatta bilgisi olan yazabilirim ?

Merhaba, şöyle bir yol izleyebilirsiniz. Hattın sahibi TT şubesine gidip veya mobil müşteri hizmetleri üzerinden aboneliğini iptal ettirebilir diye düşünüyorum.

Şimdiden aramıza hoş geldiniz :hugs:

Geçiş işlemini hattın sahibi başlatmalı, ve TurkNet aboneliği de aynı kişi adına olmalı. Abonelik evraklarını mail ile talep edip çıktısını alıp imzalayıp Kendi gönderebilir size sadece modem kurulum işlemi kalır

1 Beğeni

Geçiş sürecinde kısa süreli internet ve telefon kesintisi olabilir. Ama kesinlikle kesilir diyemem. Net bilgiyi size bu konuda @alperenatici verebilir.

Siz kurumsal hizmet mi almak istiyorsunuz?

Siz geçiş işleminizi mevcutta bireysel olan TT aboneliğimizi TurkNet e taşımak istiyoruz şeklinde belirtin yeterli. Bu arada mutlaka arkadaşını getir kodu edinip iletin. Dikkat etmeniz gereken nokta TT aboneliği kimin adına ise geçiş işlemleri de aynı kişi adına yapılmalıdır. Herhangi bir sorunuz olursa forum özel mesaj kanalından ulaşabilirsiniz.

1 Beğeni

Bu işleri artık sizin adınıza ve siz işletiyorsanız eski hat sahibi internet ve telefonu size devretmeli. Devir işlemi yapmadan TurkNet 'e taşımayın. TurkNet 'te devir yok. Sadece telefonu devir edip interneti kapattırması daha uygun. Bazen devir yapınca yanında 24 sözleşme yapılıyor. Dikkat edin. Telefon önemli ise dikkat edin iyi araştırın. Numara iptal olup boşa düşerse alması çok zor oluyor.

Merhabalar, taşıma talep ettiğinizde hizmetiniz ilgili sağlayıcıdaki durumu ile taşınmaktadır. Bu işlemleri yalnızca hat sahibi gerçekleştirebilir. Süreç sırasında kısa süreli kesinti yaşanabilir.