CGNAT'tan çıkma

Hayırlı Ramazanlar. Yaklaşık 2 ay önce Turknetli oldum. 16 mps internetten 60 mps ye yükseldim. Ancak oyunlarda 15 ms alırken şimdi 30 ms almaya başladım. Aylar sonra bir oyun oyniyim dedim ancak girdiğim serverdan ban yemiştim. Sunucu sahibini tanıdığım için sorunu hallettim ancak bu kez da başka bir server da başka biri banlanırken beni de banladı. Biraz araştırdım ve IP’m sürekli 100. İle başlayan ipleri alıyor. Buna da cgnat deniyormuş. Ben bu cgnattan çıkamaz mıyım? Çok oyun oynayan biri değilim ama 40 yılda bir oynayalım dedik, zehir oldu oyun.

Evet, değişmedi ise güvenli internet profili ile çıkılıyordu. Ama performans kaybı var gibi.

2 Beğeni

ipv6ya başvur gitsin

Statik ip alinca cgnat dan tamamen çikabiliyormuyuz?

Peki güvenli interneti seçsem 2 saat flan dursa sonra normal profile geçsem cgnatdan çikarmi? Hocam

1 Beğeni

Güvenli profile geçmek statik değil dinamik ip sağlayacak size güvenliyi kapadıktan sonra ne zaman değişeceği belli olmaz tekrar düşeceksiniz cgnata. Bunun yerine ban yedikten sonra modem resetleyin başka bi ip ile giriş sağlarsınız

Ip V6 yı öyle her isteyene veriyorlar mı?

1 Beğeni

destek aç tanımlıyorlar buradan Destek Kaydı

Açamıyorum, oturduğum yerde arıza varmış. İzin vermiyor :sweat_smile:

1 Beğeni

geçmiş olsun sıkıntılar biterse artıkk başvurursun :smiley:

1 Beğeni

Güvenli internet profilleri ile artık cgnat dışına çıkmıyor. Yine 100lü farklı bir grupta ip alıyor.

1 Beğeni

Merhaba @fb1907, CGNAT havuzundan çıkmak isterseniz bizden statik IP satın alabilirsiniz.

2 Beğeni