Cat6 kablo hk

Arkadaşlar merhabalar. 1 ay önce falan ankastre ev arası kabloyu değiştirdim ama öncekine göre az da olsa zayıflama artmıştı. Bu akşam kabloda yaptığım incelemede tek damar değil saç gibi dağınık damarlı olduğunu gördüm kablonun. Bu hattın sağlığını etkiler mi acaba? kopma vs gibi sorunlarım yok.

Ben öyle kullandım. Baya zayıflama oluyor.

1 Beğeni

evet farkettim bende cemal. eski telekom’un sorunlu dediği kabloda zayıflama bundan daha azdı…

1 Beğeni

Bendeki. Iss lerin İlk bağlanan gri kabloyla
Ucuna çok telli kablo bağladım. Modeme direk geçirdim öyle Zayıflama sorunu ve hız düşmesi crc artışı oldu. Bende o çok telliyi çıkarıp direk ucuna rj11 çaktım iyi oldu. Kablo iyi olduğunu zayıflamadan göremezsin. Eski kablo zayıflama 12 gösteriyordu. Ama hız düşüktü Kablo değiştin cat 7 le direk bağladım herşeyi on numara artış oldu. Kablo ne kadar iyi alırsan okadar iyi etkisi oluyor.

Edit : eski modemler zayıflamayı doğru göstermiyor.

12 aldığım zayıflama en pahalı modemi aldım 17 çıktı zayıflama. Kablo değişince 12 düştü hız arttı

1 Beğeni

bende yeni aldım modemi asus marka. Diğer eski modemim zayıflamayı hiç göstermiyordu bile. Az önce 5cmlik eski telefon kablosu takdım 5.4 den 5.6ya çıktı zayıflama onu çıkarıp eskisini takdım normale döndü. Galiba bı kablo işleri öok ince işler… Tek damar cat kablo tavsiyesi var mı?

Kullandığım cat7
ama sen cat 6 23 awg al istersen daha ucuz. Siyah kablo var sitede.

Ben burdan aldın güvenilir.

1 Beğeni

sağol varol kardeşim :raised_back_of_hand:

1 Beğeni

Whatsapp numarası var onların sorabilirsin almadan önce @tsunami

1 Beğeni

Senin kullandığın cat7 tek damar mı hocam
R11 çakılıyor mu bir de. Kimine çakılamayabiliyor.

2 Beğeni

Tek damar ve çakmak için çok küçük ucunu bakıra kadar soyman gerekiyor kalın geliyor kablonun yalıtımıyla. Rj11 içindeki sıkışma yerine kadar küçük soy bakıra kadar. Ondan sonra tak. Birbirine değmiyor öyle

1 Beğeni

Benim kopmalar az da olsa devam ediyor. Crc hataları da fırlıyor bazen. Dış hattı yenileyeceğim. 15-20 yıllık ilk iss bağlanırkenki siyah kabloyu kullanıyoruz hala. Senin aldığın cat7den alayım. Firmayla da iletişime geçeyim rj11i çakılı gönderirse güzel olur

2 Beğeni

O kablonun yalıtımı : tek kablo yalıtım . İkişer ayırıp birde öyle yalıtım var . Üstüne topluca yalıtım var birde aralarında çeklik hat var tam dış ortamlık @abaskurt

:smiley: yalıtım oluşuyor çoğu

1 Beğeni

Maşşallah tam aradığım kablo :smile: Ankastreye direkt girer mi yoksa yakla mı bağlasam.

cemal cat6 ile cat7 arasında zayıflama kodları dikkatimi çekti. Sanırım olmuşken iyisi olsun diyip cat7 alacağız gibi duruyor.

2 Beğeni

Aynen hocam iki fotoğrafı görünce aynı düşünceye kapıldım bende. Olmuşken tam olsun

2 Beğeni

Arkadaşlar, deneyiminizi mutlaka post olarak veya benimle özelden paylaşın. Kullandığınız kablo türlerinin farklarını kontrol edelim ve kullanıcılara buna göre tavsiyeler de bulunabiliriz.

1 Beğeni

Tabiki hocam inşallah hattı bi çekelim iletişime geçeriz mutlaka

1 Beğeni

tamam tuğra hocam. Ben hattı kısa zamanda değil 1-2 ay içinde yenileteceğim tekrar… Malum biliyorsun 1 ay önce ugreen marka cat6 ile yeniledim ama az da olsa zayıflama yükselmişti. Bakalım tek damarlı bakır kablo ile sonuç ne olacak. Ona göre post altından bildirim yaparım inşallah.

1 Beğeni

Teşekkür ederim, denemeden önce eski kablonuzu değiştirmeden modeminizi kapatın ve açın değerlere bakın, SS alın ve sonrasında kablonuzu değiştirin ve (YAK1 ile bağlantıyı yapmayı unutmayın) :slight_smile: Modeminizi açın, SS alın ve eski değerler ile karşılaştıralım…

1 Beğeni

tamamdır ^^ ( 20 char )