Cat 7 80mbps den 256mbps ye yükselen hız (Çözüldü)

An itibari ile türk telekom ekibi gelip sorunu çözdü sorun telekomdan kaynaklıymış teşekkürler TurkNet <3
Evet arkadaşlar hepinize merhaba öncelikle size yaşadıklarımı anlatacağım
İnternet bağlantım artık kararsız hale gelmeye başlamıştı modemi yeniden başlatmadan internete giremiyordum bu sebep beni piyasadaki en pahalı cat 7 kabloyu almaya itti şimdi ne gerek vardıcılar toplanmasın param çoktu aldım 20 metrede arttı şimdi kalanları boynuma dolayacam.Kablo aşağıdaki linkte bugün elektirikçi geldi tesisatı binaya gelen kabloları herşeyi cıncık gibi yaptı gitti sonuç ne oldu biliyor musunuz sadece modeme gelen hız arttı aldığım hız düştü gerçekten inanmayanlar için görseller budur şimdi snr ciler toplanacak bırakın kardeşim snr yi 20 yapıyorum hız 3mbps oluyor ping 15 den 256 oluyor 1 yıldır snr 8 de 80mbps internet kullandım ben sorun bal gibi ya türknettte yada türktelekomda kararlılık ayarları vs 15mbps hız alıyorum eskiden 80 alıyordum eskiden dediği sabah :slight_smile: tesisatı yeniledim hız düştü crc gene çıldırıyor 300 300 artıyor size şunu söylemek istiyorum bana gelsinler biz bu işi yapamıyoruz desinler ki 3000 tl ye altyapınızı yenileyelim yenilemeyen namerttir 200 metre santral size bukadar söylüyorum artık cinnet geçireceğim @ModeratriX sizin görüşlerinizi merak ediyorum 1 yıldır 80 alıyordum ondanda oldum ne yapmalıyım hocam bişi söyleyin bana

https://www.recber.com.tr/product-detail/sl900-s-f23/

Benim yorumum Asus veya Zyxel dışında bir (mümkünse TP link) bir modem ile deneme yapmanız. Ödünç bir modem bulma şansınız varsa bir de onu deneyin. Çünkü Asus tarafında sorun olup olmadığını defalarca sordum hep aynı cevaplar verildi. Telekom cihazları ile Asus işlemcisi arasında bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum

1 Beğeni

Elimde zyxel var ama tplink bulup denemeye çalışacağım teşekkürler

1 Beğeni

@ModeratriX Hocam an itibari ile türk telekomdan arkadaşlar geldiler ölçüm yaparken yakaladım tamam düzelttik dediler düzeldi tekrar 80mbps alıyorum teşekkürler yardımınız için teşekkürler TurkNet <3

2 Beğeni

Sorunun çözümüne sevindim. İyi günlerde kullanın inşallah.

1 Beğeni