Canlı yayında drop oluşması

merhabalar ben twitch üzerinde yayın yapıyorum bu 4 gündür bitrate hızımda düşüklük ve hızımı test ettigimde ise download ve upload hızımda herhangi bir sıkıntı görülmüyor fakat obs studio adlı programdan yapıyorum yayını normalde 5.000 bitrate verebildigim yayında 3.000 bitratede 1.000 lere kadar düşüyor ve yayınıma drop giriyor.

Merhaba, buradan “Hızım Düşük-Performans” kayıt açın, Temsilciye durumu izah edin.
4gün önce bir sorun yaşamamışsın. Peki, hattın da veya bağlı olduğun cihaz da fiziksel veya yazılımsal olarak bir değişiklik yaptınız mı?

• Kablolu bağlanın. (bağlanmıyorsanız)
  • OBS ayarlarınızı güncelleyin, yapılandırın.
  • Bağlı cihazınız kullandığınız uygulamalar ile destekli ve yeterli olmasına dikkat edin.

kayıt açtım fakat burdan daha hızlı cevap ala bilirim die burdan konu açmak istedim dediginiz şeyleri yaptım hiç bi ayarla vs oynanmadı kablolu bağlanıyorum zaten obs güncell bi sıkıntı yok benim tarafımda yapılcak şeylerde

Peki, Temsilciden gelecek olan cevabı bekleyelim.
Sizin sorununuzu yaşayan, farklı forumlar da kullanıcılar var ve oralardan da bilgi edinebilirsiniz.

çok fazla araştırdım fakat bi çözüm bulamadım obs studio streamlabs obs hepsini denedim fakat hiç bi değişiklik yok dowland hızım 5mb ile indirio fakat upload ile alakalı bi sıkıntı var

ayni sorun bende de var tam anlamiyla re za let ! simdi kayit acsaaam bisey degismicek vs saldim artik 8mbps upload gorunuyor speed testte ama yayin sirasinda 1mbps iniyor bianda sonra bi bakiyorm 7mbps bir bakiyorm tekrar 1mbps izleyen adam da diyo zorlama kardes kimse izleyemiyor kapat daha iyi yanii cok kasmiyorm artik.

ben 6 yıldır yapıorum yayın ve böle sorunlar çözülmedikce üstüne düşmez isen zaten birşey başaramas sın bunun için çok arastıdım 4 gündür böle anlam veremedim

gigafiber geldi aktif olmasini bekliyorum oyuzden ugrasmiyorum. gelen oneri modemi kapa ac wifiden baglama kablolari kontrol et cami ac bi hava al su ic gibi gibi

keşke bizede gigafiber alt yapısı gelsede bizde geçsek sizmi başvurdunuz yoksa alt yapı olarak kendilerimi getirdi

Ben yapıyordum. Akşamları sorun oluyodu sonra düzeliyordu . Bazen hiç olmuyordu :slight_smile:

kendileri geldi siz talep etseniz bile planlamada yoksa altyapi getirmiyorlar

bir telefon numarası vs varmıdır bunlara ulaşa bilcegim alt yapı çalışması ile alakalı

hayir ama forumdonanimhaber de TurkNet gigafiber sureci diye arattirsaniz konuya adresinizi yazarak bilgi alabilirsiniz

hala çözemediler bizde sıkıntı yok deniyor fakat türktelekom saha ekibi yollanmıyor anlamış degilim

Temsilyice, kablolu test yaptğınız Upload ile OBS programında ki kullanılan Upload miktarını görebilecek şekil de iletin. Sahalık bir durum olmayabilir. OBS tarzı bir program vardır mutlaka o programlardan, yayın yapmayı denediniz mi?

Bunu denedin mi

dostum benim sorunumu okudunmu acaba 6 yıldır sıkıntı cıkmayan upload da birden oluşan bir sıkıntı olması ve hala ve başka yayın programlarındada denedim hatta NVIDIA GeForce NOW indirdim onda bile baglantı denedim fakat baglantı başaramadı ve upload ile alakalı şeylerde sıkıntı cıkarıyor obs de

900 lere düşüyor bitrate 1k bile veremiorum

yazdıgım yazıya bakarsanız sevinirim yeni yazdıgım

Yanıtımı detaylı incelediğinden emin değilim. Statik IP kullanır mısın? OİM ekran görüntülerini paylaşır mısın?

ben tüm bilgileri paylastım zaten teknik destek talebinde fakat halen bir sıknıtı görülmüyor denior herşeyi denedim benim tarafımda bir hata olup olmadıgına dair modem şirketinden teknik destek bile aldım fakat bana söylenen teknik destekden SNR Margin: 11.3 dB 8.1 dB

Hat sinyalleri minimum olması gereken değerin altında. Fizki müdahale veya hız düşüşü yapılaiblir.

Minimum 15 db olması gerekiyor.

mn