Çağrı Merkezi Olmaması

TürkNet çağrı merkezi için herhangi bi çalışma vs. içerisinde mi öğrenmek istiyorum. Çünkü OİM ve Forum üzerinden sorunlara çözüm bulunamıyor. OİM’e mesaj atıyoruz 1-2 günde cevap veriyorlar ve verdikleri cevapta aylardır verilenden farksız. Ping yüksek diyorum ve aldığım cevap şu: “Bizim yapabileceğimiz bir şey yok”. Düşük indirme hızının kablolu test sonuçlarını atıyorum ve bilgisiz çalışandan “Paketinize tanımlı hız modeminize kesintisiz ulaşıyor.” cevabını alıyorum. Tam olarak kiminle muhattap olacağız ayıptır sorması?

Allah’a emanetiz kısaca. Parayı almaya gelince aboneleri olduğumuz akıllarına geliyor, sorun yaşadığımızda ortada yoklar. Saçma sapan sistem mesajlarıyla beni 4 aydır oyalıyorlar, haftaya Türk Telekom’a geçiş yapıyorum yalanlarından bıktım

Ping değerleri altyapı türünüze , sunucuya olan uzaklığınıza… göre değişebilmektedir.TurkNet müşteri hizmetleri online çalışmaktadır fakat destek kaydından aranmak istediğinizi belirtirseniz size ulaşıcaklardır.

1 Beğeni

Bir haftadır akşamları ping 350 lerde. Buradan yazdım @EFG ilgilenecez dedi ama boş laf. ilgilenen olmadı sorun devam ediyor. destek kaydı açtım temsilci daha ping ney bilmiyor boş cevaplar yazıp en sonunda hat değerleriniz iyidir diyip konuyu kapatıyor. Paraya kıyıp TT geçecem nedir bu rezillik.

Bende yaklaşık 4 aydır aboneyim. Bir kez olsun sorunumu çözmediler. Kafalarından tam olarak ne geçiyor, bir anlayabilsem. Bu arada fatura dediniz de, gerçekten fatura konusu olunca çok önemsiyorlar. Normalde internet bağlantısı ile sorun olunca 1-2 günde anca cevap veren TürkNet fatura ile ilgili destek kaydı oluşturduğum gün tam 3 kere aramışlardı :slight_smile:

Öncelikle bağlandığım sunucu Türkiye’de ve iç tesisat vs. sorunum da yok. Örneğin pingim 2-3 saniye 20 ms ise sonraki 5 saniye boyunca +100ms ve packet loss devreye giriyor. Sorun sadece ping değil bu arada. YouTube gibi bir sayfayı açmak için 5-6 saniye bekliyorum mesela. Hız testinde indirme hızı 9 Mbps ama TürkNet OİM’de ki arkadaş kimse artık ona göre 35 Mbps alıyorum ben. Arayın beni dediğim zaman ise ya aramıyorlar ya da arayıp 1 saniye sonra kapatıp biz size ulaşamadık diyorlar. Gerçek ama üzücü şeyler bunlar.

Vallahi bende ne yapacağım konusunda kararsızım. Sözde Türkiyenin en hızlı ISS’nın abonesiyim ama sonuç ortada. TT geçsem ayrı bir dert. REZALET…

1 Beğeni

Ping sorununuz yenimi olmaya başladı yoksa daha önceden de varmıydı?

Abone olduğum ilk ay nadiren gündüz saatlerinde olmakla birlikte her akşam olurdu. Ama 2-3 aydır gündüz-akşam farketmeksizin ping yükseliyor, indirme hızı yerlere iniyor.

Altyapı türünüz nedir ADSL mi VDSL mi?

VDSL altyapı türü. . .

Modem hat değerlerinizi paylaşırmısınız?

Screenshot_1
Hazır atmışken şunuda sorayım:
Kaliteli bir CAT6 kablo ile iç tesisatımı yeniledikten sonra upload noise margin yaklaşık 20 dB artmasına rağmen download n.m. hiç artmadı. Sebebi ne olabilir?

Hat değerleriniz kötü değil aslında. Download konusunda bilgim yok malesef.

Bence de hat değerlerinden kaynaklı bir sorun yok. Ama benim için en önemlisi olan indirme hızının sürekli düşmesi, dalgalı olması sorununun çözülmemesi canımı sıkıyor açıkçası. Keşke bir Çağrı Merkezi olsaydı da daha sağlıklı iletişim kurabilseydik…

Kapasitenin yoğun olarak kullanılmasına bağlı olarak ulaşılabilecek Download hızlarında değişiklik olabilmektedir.

çağrı merkezine gerek yok bence oimden yazıyorsun hemen yardımcı oluyorlar ne gerek varkı müşteri hizmetlerine benim düşüncem bu şekilde.

Malesef. Yardımcı olamıyorlar, cahilliklerini sergiliyorlar.

2 Beğeni

Valla benim sorunlarımı hep çözdüler. Daha geçen bir sunucuya bağlantımla alakalı bir destek kaydı açtım ilgileniyorlar şu anda.

1 Beğeni

Hatta, ben çağrı merkezinin açılmaması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü asıl onlar hiçbir şeye çözüm bulmuyorlar. Detaylıca anlatıyorsun işte diyorsun pingim var şu saatler arasında, şu saat ile şu saat arasında indirme hızım düşüyo vs vs detaylıca anlatıyorsun, o açıklama olarak hızı düşükmüş diyip gönderiyo :smiley: Burda en azından detaylıca yazdığım sorunumu çözüyorlar.

1 Beğeni