Büyük Bir Sorun

75 mbit vdsl bağlı fakat gelen hız böyle düzelticez diyolar sizce ne olur bide ping değerleri fazla turk telekoma göre vdsl 75 mbit de 8 mbit alıyorum gelen hız 7 mbit falan gördüğünüz gibi

Aşırı hat zayıflaması görünüyor Öncelikle bina içi tesisatı bir elden geçirmen gerekiyor

Merhaba Baki Bey, şu anda aşırı hat zayıflaması görünüyor ve SNR değerleriniz kopma noktasında bu şekilde sağlıklı bir kullanım en düşük pakette bile yapamayabilirsiniz. Eğer prizden bağlantı alıyorsanız diğer odalara giden internet kablolarını iptal edip sadece modemi kullandığınız odada aktif priz bırakmanızı tavsiye ederim. Dışaridan gelen cat6 kablo ile internet alıyorsanız ek yada splitter varsa kaldırmanızı tavsiye ederim.

Ayriyetten bu sorunun kaynağını anlamak için şunları sormak istiyorum;

1 - yapa altyapıda mısınız
2 - alt yapınız da Turknetten aynı binada başka bir daire sorgulama yapınca kaç mpbs max hız çıkıyor ve “aktif altyapimizdasiniz” gibi bir yazı var mı?

2 Beğeni

Aktif altyapmizdsdiniz diyor. Aynı binada bu üst katı sorguladım 8 mbit fakat bütün iss ler benim evimi 77.5 mbit gösteriyor ve diğer katlarida 16 filan benim daha ya yakınlığım 120 metre iken üst katının 1228 metre cikiyor

Ayriyetten bu sorunun kaynağını anlamak için şunları sormak istiyorum;

1 - yapa altyapıda mısınız
2 - alt yapınız da TurkNet’ten aynı binada başka bir daire sorgulama yapınca kaç mpbs max hız çıkıyor ve “aktif altyapimizdasiniz” gibi bir yazı var mı?

Bunu cevapladım zaten aktif altyapidayim diğerlerinin santrale uzaklığı 1228 metre çıkıyor 16 mbit diyor benim dairenin ise 120 metre 77.5 mbit diyor

Ankastreden ölçüm yapın. Anladığım kadarıyla VAE VDSL altyapınız var ve saha dolabına yakınsınız. Ölçüm sonrası eğer ki hız yine düşük çıkarsa VAE altyapısına geçiş için talep oluşturun.

Baki Bey, Yeniden herhangi bir daireye sorgulama yaptığınız zaman “Tebrikler aktif altyapımızdasınız” şeklinde bir yazı görmüyorsanız. Online işlemlerden yardım merkezi menüsünü kullanarak İşlem > Paket/Tarife/ Kampanyamla ilgili destek istiyorum. Adımından VAE altyapı ya geçiş talep edebilirsiniz. Duruma göre konu altına bilgilendirme yapabilirsiniz. Iyi günler.

1 Beğeni