Bu saha dolabı nedir ne değildir?

Merhaba arkadaşlar. bugün bağlı olduğum saha dolabına bakayım dedim nedir ne değildir. fakat üstünde tek bir işaret,etiket bulamadım bilen var mıdır bu dolap nedir ?

Dolabın bulunduğu yer fiber gözüküyor başka sokaklar hep vdsl. ileride bu dolapla fiber gelme şansı var mıdır

Dolaptan çıkan sesler hoş değil :grin:

1 Beğeni

Bunlar da benden gelsin;

1 Beğeni

@Ugur.Aydogan hocam dm bakarsanız sevinirim

Merhaba, Tip 5 dolabı VDSL hizmet sağlıyor. Farklı siteler de altyapı sorgulamasın da hizmet türü ne çıkıyor?

çok teşekkür ederim bulunduğu konumda fiber gözüküyor acaba sorgu hatası mi ?

Olabilir, dediğim gibi emin olmak için Türktelekom veya diğer operatörlerden de altyapını sorgulayabilirsin. Rica ederim.

Netspeed ve extra netten baktım vdsl2 gözüküyor. türk telekomda ise saha dolabına bitişik olan ilçe emniyet fiber gözüküyor :slight_smile:

Benim saha dolabım nerde acaba

ben arıza için gelen telekomdaki çalışana sormuştum :grin:

Dolap emniyetin yakının da ise oraya fiber çekmiş olabilirler mi? Tip5 de fiber yok diye biliyorum çünkü FTTC sistemler de daireye ve binaya kadar fiber olmaz ama emniyete fiber olarak çekilebilir mi? teknik olarak bu, mümkün mü bilemiyorum hiç emniyette fiber ile ilgili tesisatlar mevcut mu hiç gördünüz mü?

Dolap zaten polis hatıra ormanında. emniyet ile dip dibe ama kablolar yer altında olduğı için bilmiyorum ne gelip ne gidiyor maalesef :frowning:

Saha dolabı mı? Bu ne beyler? Bu, postta ki resim de GPON cihazı. Mevcut kırsal alanlara (gece kondu/müstakil) bu, cihazlar aracılığıyla fiber hizmet yapılıyor. Bu, hizmet için İstersen bir Telekoma iletişime geç. Altyapına baktığım da tam senlik bir cihaz gibi. :slight_smile:

Size bir örnek vereyim bizim mahallede gördüğüm,

Bizim mahallede heryerde tip7 ve tıp 23 var.
Tip7 nin hemen arkasında kalan binalara, tip7 ye gelen fiberden ek alıp, binaya fiber veriyorlar. Bizimle burda birkaç binada gördüm o şekilde.

Tip 7 normal VDSL veriyor, diğer binalara…

Evet bu konuyu ben de görmüştüm bize vermezler hocam :grin: dolaba 400 mt yim :grin:

Cımbızlama yapmazsan sevinirim. :slight_smile: burada ki, yorumum da “teknik olarak mümkün olup olmadığından emin değilim” diye belirtmişim demek ki sizin altyapınız da teknik olarak mümkün kılınyor. imkansız demiyorum.

örnek göstermek için orayı alıntıladım, göstermek için sadece :smiley: bizim mahalle de birkaç yer dışında görmedim zaten bu şekilde…

Ben biraz şeffaflık açısından dikkatli olabilirim, kelimelere ve cümlelerden anladıklarıma elimden geldiğince dikkat etmeye çalışıyorum. Bu, söylediğiniz de demek ki teknik olarak mümkün kılıyormuş, buradan da öğrenmiş oldum. :bookmark:

1 Beğeni

Bu tip7 dolaptan çatallanmış fiberi nasıl yaptırmışlar acaba veya bir ölçüsü var mı? 100 metreye kadar fiber gelir gibi.

Örneğin bizim sitenin/binanın dibinde tip7 dolap var ve bize klasik telefon teli demeti ile geliyor. 20 metre anca vardır ankastreye kadar. 80 mbps vdsl2 alabiliyoruz. Bu tarz bir çözüm çok daha iyi olurdu. Tip7 dolabı da Şubat Mart ayı gibi yerleştirmişler.