Bu Pingler şaka mı?

Bu değer oyun içinde oyunu oynarken size kaç ms olarak yansıyor? Cs veya varolant oynamadığım için bilmiyorum. Direkt burada çıkan değer ise oyunu sorunsuz oynamanız gerekir 🤷

Hala +15 ms fazla alınıyor.
Normalde 60-65 mslerde dolaşıyordu.

1 Beğeni

70 - 75 civarı (20 karakter)

1 Beğeni

Benim oynadığım oyunda ( world Of tanks şu an oynamıyorum) bu Ping süreleri ile sorun yaşamıyordum. Pandemi başladığında Ping süreleri arttığı için (oyun içi 90-135ms) bırakmıştım. Şimdi ne durumda bakmadım açıkçası.

Pingler düşsün diye vpn kullanalım dedik, onda da garip bir durum var. İpv4 de hız düşük, ipv6 da hız normal felan. Bir rahat yok bize…

@Moderatrix

1 Beğeni

20 MS fazla. Çekya peering girmiş araya eskiden bu yoktu route’da 50 MS geliyordu. Çekya peer direkt +20 MS eklettiriyor.

1 Beğeni

Bende de sonuçlar böyle istanbul pendik

1 Beğeni

Şu pingden memnun olan sayılı kişilerdendim. Fakat bir kaç aydır bende fark ettim ki pinglerde ciddi artış var. Valve’e ortalama 40 45 ms idi. Google 20 ms gibi bir değerlerdeydi. Online oyunda pingim sabit 47 idi. Şimdi 61 - 63 arası olmuş. Ayrıca Cloudflare pingim 2 - 5 ms artmış görünüyor. Test sonuçları vb. gerekli ne varsa isterseniz gönderelim ama lütfen ping sorununu çözün.

Bende de çok saçma bir olay var, tracert da WARP açtığımda pingim 52-54 bandında gezerken, WARP kapalı iken 67-68. Gerçekten çok ama çok ilginç, anlayamıyorum bir türlü neden böyle. Hiçbir şey olmasa bile kesinlikle bir şeyler oluyor, orası kesin.

Merak ettiğim bir konu var hocam bende warp bi türlü bağlanmıyor anlamadım nedendir.

Warp açınca bende de 5 ile 10 arası iyileşme oluyor ping konusunda. Garip.

@Nuroxy @MEBEE

Arkadaşlar ipv6 nız var mı bilmiyorum ama,

warp+ açınca ipv4 ve ipv6 sunucular arasında hız farkı oluyor mu ?

Şu sorun şuanlık bir bende var, nedenini bilmiyorum

Güncel türknet pingi, İstanbul vdsl

3 ay öncesine kadar warp pingini alıyordum normalde… Şuan gün içinde sürekli değişiyor işte

Warp kullanamıyorum bağlanmıyor ne yazık ki. ipv6 var ve hız farkı yok 4 ile arasında ping farkı da yok.

aynı konumda TT kullanıcısı cs go da 55 ms alırken ben 77 ms alıyorum sıkıntı.

Forum birkaç gündür çok yavaş açılıyor benim de pinglerim yükseldi

Benim pingler bu şekilde:

Türknet yine formunda arkadaşlar 🤦
60ms geri istiyorum :pensive:

1 Beğeni

neredeyse bir ay oldu. hala peering duzeltilmedi. turknet tarafindan aciklama da yok.