Bu hat değerleri ile 75 mbit alabilir miyim?

Yukardaki hat değerleri ile 75 mbit internet kullanabilir miyim?

1 Beğeni

Merhaba OİM üzerinden destek kaydı açarak paket değişikliği isteyebilirsiniz.

1 Beğeni

Hat zayıflamanız çok yüksek iç tesisat kontrol ettirin bence.

Hat sayıflaması ile iç tesisatın alakası ne? Direkten gelen TT siyah kablo direkt modeme bağlı. Arada priz, splitter vs yok. Burda iç tesisat kontrolünü nerede yapacağız?

Zaten iç tesisattan kastım ankastre kutusundan modeme kadar gelen kablo. Kablonuzda ek olmaması kablonuzda sorun olmayacağı anlamına gelmez. Kutuda oksitlenme olmuş olabilir.

O kutu TT sorumluluğu altında. Benim ona yapabileceğim bir şey yok maalesef.

1 Beğeni

349 metre mesafem var

Malasef TT sorumluluğunda değil. Sizin sorumluluğunuz da. Elektrikçi çağırıp baktırabilirsiniz.

Kardeşim TT direğindeki kutuya sadece TT ekipleri müdahale ediyor. Hiçbir ISS ekibi gelipte direkteki kutuyu açamaz.

Niye bu kadar sinirleniyorsun ki. TT ekiplerine sorduğumda kutuya kadar bizim, kutudan sonra sizin sorumluluğunuzda dediler. Tavrın hiç hoş değil.

Başka forumda bir kullanıcının yazdığı yazı

Siz yanlış anladınız. Arkadaşın evi müstakil ve kablo direkt modeme geliyor. TT nin kablosu modemin yanına kadar geliyor orada kısa bir rj11 soketli kablo ile ek yapılarak modeme giriş yapıyor. Yani eğer o ek kısımda problem yoksa ( ki olabiliyor) geri kalan kısmın tamamı tt sorumluluğunda.

1 Beğeni

Hat değerlerine göre 75 mbps alamayabilirsiniz. Bilginiz olsun. Destek kaydı üzerinden gelecek cevap doğru cevap olacaktır.

ben ekiplere sormuştum ankastre kutusu değişimi kime ait diye, ekip ankastre kutusu size ait demişti. Ben ona istinaden ekiplerden aldığım bilgiye göre söyledim. ek olarak apartmanda oturuyorum.

1 Beğeni

Bilmiyordum öğrenmiş oldum.

1 Beğeni

Tamam bu arkadaşın dediği direklerin veya binaların üzerinde bulunan dağıtım kutuları bunlar tt nin personelinin sorumluluğundadır

1 Beğeni

Alır alır, 8 snr da 85 mbps civarı. 8 snr için hesaplaması da şu şekilde:

((Mevcut snr - 8) * 3) + mevcut hız = 8 snr da Max alabileceği hız

(1snr yaklaşık olarak 3mbps ye denk geldiği için 3 yazdım. Yazdığım formüle göre çıkan sonuç aşağı yukarı birkaç mbps oynayabilir)

Peki bu formüle orada ki zayıflamanın hiç bir etkisi olmuyor mu?

Hayır, zayıflama zaten snr dan yiyor. Zayıflama olmasa snr daha yüksek olacak, haliyle alabileceği hız daha da yüksek olabilecek

1 Beğeni

Peki siz 85 alır diyorsanız. Ben bir şey demiyorum.

2 Beğeni