Bu hangi kutu?

Arkadaşlar merhaba. Geçtiğimiz hafta sokaktaki bütün binalara bu kutudan taktılar bu kutu ne ise yarıyor bilgilendirirseniz sevinirim.

( üstünde ne yazıyor? )

Üzerinde sadece barkod var

baz istasyonu sisteminede benziyor bilen arkadaş illaki çıkar ama.

Merhaba hayırlı olsun mahallenize fiber altyapı çekiliyor yüksek ihtimal bu kutu fiber optik ek kutusu 2x24 giriş 2x24 çıkış sağlar fibere geçerseniz bir hız testi ekran görüntüsü alırım. :smiley:

1 Beğeni

Çok sağolun bilgi için kullanmaya başladığım ilk gün hız testini atacağım.

1 Beğeni

Hangi operatöre ait bir fikriniz var mı ilk defa böylesi bir kutu gördüm vallaha

fiber ankastre kutusu değil saten fiber çoklayıcı bu kutu.

1 Beğeni

Farkı nedir bilmediğimden soruyorum yanlış anlamayın :innocent:

Aralarındaki fark nedir?

kısacası ana fiber hattı her binaya dağıtmak için kullanılıyor yani bu kutuya ana hat geliyor kutudan sinyal güçlendirilerek 24 e kadar ana hat dağıtılabiliyor ankastreye benzer ama bu kutuyu saha dolabı gibi düşünebilirsiniz bu iki kutu şekline giren fiber kablo çeşitleri farklı birine fiber ankastresinde multimod bu kutuda singlemod kablo kullanılır.

1 Beğeni

Buna benziyor mu peki? Bunlardan bir kaç yerde görmüştüm Erat Ek Kutusu Window Cutting Ek Yapımı | Fiber Optik Ek Kutusu Ek Yapımı - YouTube

1 Beğeni

Anladım VDSL dağıtıcı kutuların fiber hali sanırım :innocent:

1 Beğeni

aynen burda anlatılan ile aynı kutu sadece modeli ve özellikleri değişik video da gösterilen de 24 çıkışlı mesela.

1 Beğeni

Anladığım kadariyla ana hat ama sokaktaki butun binalar müstakil ve hepsine bundan taktılar acaba neden

yani normalde bu kutuları saha dolabı gibi mahalle de kapalı dolaplarda saklarlar ama galiba kazı çalışması için izin çıkmamış olabilir.

1 Beğeni

Fttb için yapmışlar büyük ihtimalle :man_shrugging:

1 Beğeni

Bilgiler için herkese teşekkür ederim.

2 Beğeni

Bugün internet arzasina gelen turktelekom ekibi TurkNet’e ait dedi

1 Beğeni

Fiber dağıtım kutusuymuş bu onun hakkında bi fikrim yok maalesef :frowning:

1 Beğeni