Bu dolap da neyin nesi?

Hayirli olsun diyebilirmiyiz bilemem ama oyle gozukuyor fiber erisim toplama kabini insallah sizinde binaniza fiber cekerler cunku bazen bazi yerleri es geciyolar hemen sevinmeyin bence telekom ekiplerine sorun proje kapsaminds olan yerlere kadar fiberi çekiyolar

1 Beğeni

Telekom fiber gelsede 100mbps sınırı olduğu sürece pingden başka faydası yok :slight_smile:

2 Beğeni

Nasıl bir dalgalanma yaşıyorsun? Bende herhangi bir dalgalanma olmuyor upload yaparken

Valla bilemiyorum ama mesela ben Twitch üzerinden yayın açtığımda online oyunlarda hiç bir dalgalanma yaşamadım

Bu durum altyapılarda kullanılan kablo kalitesi ile ilgili… Her bölgede aynı durum yaşanmıyor :frowning:

Umarım kısa süre içerisinde sizin bölgenizde fiber altyapı aktif olur.

3 Beğeni

Arkadaşlar, en üstte paylaştığım resimde ki dolabın içine bugün turuncu bir kablo koydular hemen öylesine. Dolabın içi bom boş bağlantı için başka bir ekip gelecek herhalde.

@semihaydogan, yüksek ihtimalle turuncu kablo diye belirttiğiniz kablo fiber kablosu :slight_smile: Ekipler planlı bir şekilde bölgenize fiber altyapıyı çekmek için çalışıyorlar anladığım kadarıyla… Umarım bu süre sizler için çok uzamaz :pray:

İnşallah hocam hızlı şekilde kaza bela olmadan altyapıyı çekerler.

Dediğim dolap telekomun anlaşma yaptığı kablonet için olabilir mi?

Telekom aynı TurkNet yada diğer operatörler ile mevcut yerel altyapı ile ortak kullanım anlaşması gibi Turksat ile de anlaşmış bir ay kadar önce. Turksat ile alakası yoktur büyük ihtimalle

1 Beğeni

Bizim evin hemen arkasinda şöyle bir dolap gordum bende bu neyin nesi acaba hemen yaninda da Turktelekom logar kapagi var bilgisi olan varmi?

Saha dolabı adsl vdsl ftth falan dağıtan dolap. Yeni yapıldıysa gpon internet gelebilir evine.

Fiber dagitim toplama kutusu bu normal saha dolaplarinin bi ustu buyuk ihtimalle fiber bolgesindesiniz

Benim evimin sag tarafinda 2 bina gectikten sonra yaninda yeni yapilmis herhalde

Buradan fiber geçiyorr ama bize gelmiyor işte

Anladığım kadarıyla çok yakınınıza fiber altyapı mevcut @furkansulek. İsterseniz bölgenizde bulunan TT bölge müdürlüğüne giderek fiber altyapı talebinizi iletin. Onlar size konu hakkında yardımcı olur ve daha detaylı bir bilgi verirler.

1 Beğeni

Evet Baya yakin fakat 1 ay once falan başvurdum talep istediler. Önden sozlesme imzalatip abone toplayacaklardi 18 daire var 10 daire imzalarsa getircez demislerdi apartmandakilerin gonlu olmadi onden abone yapmaya calisinca başaramadik Enes bey:(
Bende beklemeye çekildim artik kendileri getirsin illaki bir gun geçecektir oturdugum yer cadde üzeri.

Bizim evin önünde tip 7 saha dolabı var bu dolap hemen onun önüne koyulmuştu.
Geçen gün telekomdan birisi vardı tip7 dolabın başında.
Abi bu dolap ne iş dedim söylemem dedi tebessüm ederek. fiber mi geliyor dedim bilmiyom dedi gene tebessüm ederek. başka birisin görürsem dolabın başında onada soracağım :smiley:

1 Beğeni

Dolabin onunde bekle hocam dugun arabalarinin yolunu kestikleri gibi gelen ilk telekom arabasinin yolunu kes derim kesin söyler :joy::joy::joy:

1 Beğeni

en sonunda öyle olacak :smiley: