Bu Değerlere Göre Alabileceğim Maksimum Hız?

Arkadaşlar merhabalar. Bu hat değerleri ile sağlıklı bir şekilde alabileceğim Maksimum hız nedir? Şu an modemde Snr düşürdüm ve 50mbps civarlarında hız alıyorum kopma vs yok ama CRC mevcut… Sizce hat değerlerim nasıldır ? teşekkürler.

SNR Değeri çok düşük Zayıflama değeri çok yüksek iç hattınız sağlamsa port kaynaklı olabilir diye düşünüyorum. Maks hız 61 olarak gözüküyor ama şu anlık 50 de kalmanızı öneririm.

1 Beğeni

Türk Telekom portu bugün kontrol etti Baran hocam ilk 35 sonra 50 üstüne çıkmayın hız olarak dediler :slight_smile: iç hattımı pazartesi yenileteceğim nasip olursa. Zayıflama değerleri hangisi acaba resimde ?

Line Attenuation yazan değer zayıflama değeridir. İç hattınızı yeniletmeden önce modeminizi ankastreye bağlayıp test etmenizi öneririm. Saha Dolabı / Saha Dolabı’ na olan mesafeniz ne kadar?

1 Beğeni

tamam hocam önce onu denerim o zaman. Saha dolabına uzaklığımız 190 metre diyor netspeed sitesinde

O mesafeye göre ya portta yada iç hatta sıkıntı var o zaman.

1 Beğeni

aslında tüm bunlar Türk Telekomdan millenicoma geçince başladı. Onun öncesinde eski airties modemimde bile ulaşılabilir hız 66yazıyordu sürekli, ne zaman milleniye geçtim hız 45-46 oldu. Ardındanda Turknete geçtim sonuç değişmedi :pensive:. İç hattın kablosunu aldım hele onu bi yenilemesini yapayım sonra bu telekom’a nefes aldıranın……

Umarım sorununuz en kısa sürede çözümlenir.

1 Beğeni

teşekkür ederim yardımlarınız için

1 Beğeni

Rica ederim, iyi günler dilerim.

1 Beğeni

Merhaba benim konularımıda bakar mısınız rica etsem