Bu degerler nasil

Bu değerlere göre nasıl bir yol izlemem gerekir ne yapmalıyım. arada kopmalar oluyor geç bağlanıyor sitelere bazı siteler açılmıyor yineleye yineleye zorla açıyorum.

Ekran Alıntısı

Tam olarak konuya hakim değilim ama okuduğum kadarıyla SNR margin değeri ne kadar yüksekse ve Hat zayıflaması(line attenuation) ne kadar düşükse internet kalitesi o kadar iyi oluyor. bir sitede ortalama snr değerlerini belirtmişler :
Noise margin,internet hattınızdaki gürültü seviyesini gösteren bir kavramdır.Yani noise margin ne kadar yüksekse sisteminiz o kadar iyi demektir.Bir başka deyişle,sisteminizdeki gürültü seviyesi o kadar az demektir.
10 dB altı: Kötü
11 dB – 20 dB: İdare Eder
20 dB – 28 dB: Çok İyi
29 dB üzeri: Mükemmel
Sizin de 1 ve 0,6 çok düşük görünüyor.
Line attenuation(hat zayıflaması) ise kablo uzunluğu vb. nedenlerden dolayı sinyalinizdeki kaybı bildiren birimdir.Noise marginin aksine bu değer ne kadar yüksekse sisteminiz o kadar kötü demektir.Değeriniz, 20 dB-30 dB arasında ise mükemmel,30 dB-40 dB arasında ise çok iyi,40 dB-50 dB arasında ise iyi 50 dB üzeri ise kötü bir sisteminiz var demektir.

SNR değerleriniz çok düşük, hat zayıflamaniz çok fazla. Bu sebeplerden dolayı Modeminiz hata üretmeye başlamış. Bu şekilde çok sağlıklı kullanım yapamaz ve internetiniz de kesilmeler yaşayabilirsiniz.

Internetinizi prizden mi, yoksa dışarıdan gelen cat6 kablo üzerinden mi alıyorsunuz ?

Eğer değerler modem tarafından doğru gösteriliyor ise bu değerler ile kopma yaşarsınız. Yapa altyapısında tanımlı hızınız fazla gelmiş. maksimum kapasitesi 78 olan hattan 89 almanız çok saçma. Online işlem merkezi üzerinden kayıt oluşturun. Bu esnada modeme gelen kabloyu kontrol edin. Spliter varsa onu söküp modemi direkt olarak bağlayın.

bina koridorundaki buatta cat 6 kablo var cat6 kablodan direk sipletere girdim sipleterden cıkan telefon kablosunu dairemin telefon hattına diger modem ucunuda zil buatına girdim yanyana bunu zil kabloları ile beraber dairemin koridoruna cektim modem koridorda duruyor kabloları soket basarak saglam bi sekilde yaptım kayıp olmasın diye. eskiden 30 40 arası hız alırken 70 lere cıktı cokda iyi olmustu fakat su son zamanlarda hız deilde ping den dolayı bazı siteler acılmıyor veya zorlayanıca acılıyor.

O zaman Modeminizde bir sorun olabilir. Çünkü 79 max hız gösterirken 89 mpbs 'nin modemle buluşması teknik acıdan mümkün değil.

Yapa profilini degistirdim oyun yaptım sonuc bu ama gene aynı siteler çok geç açılıyor
Ekran görüntüsü 2020-12-12 214215

Çok fazla paket hatası alıyor modem. İç tesisat ile ilgili sorun olabilir. Eğer ondan şüphe yoksa farklı bir modem ile denenebilir.