Btk listesine göre upload da en yüksek hızı alamıyor muyuz?

Siz vdsl kullanıyorsunuz sanırım vdsl için bir değişiklik yok diye biliyorum.

şimdi beni biri aydınlatsın şimdi port ücretleri yüksek vs diye bahane sunuyolar… ftth için 100 mbps ile 1000 mbps aynı port u kullanmıyor mu? gerçi tt ftth abonelere hala 24-35 gibi komik rakamları dayatıyor satmaya çalışıyor 24 mbps e indirdim hızı… 24 mbps ile 1000 mbps aynı hizmet alabiliyorsa ücretleri de aynı olmalı yanlış mı mantık kuruyorum?

TurkNet ftth ı kendi altyapısı ve kablosuyla verdiği yerlerde sıkıntı yok. Türk telekom hattı üzerinde veriyorsa sıkıntı olacak

Bırak uğraşma ya kendisi FTTH’de olsaydı o zaman görürdüm ne kadar can sıkıcı bir durum olduğunu ancak o zaman anlardı

Bildigim kadariyla port ayni hiz farki var diye fiyat farki oluyo ama port da degisik olabilir

Beklemekte fayda var 1 ay icerisinde aciklar heralde TurkNet zaten aciklamaz ise cogu kullanici baska operstore gecer

Paketleri açıklamak 1 yıl sürmeyecektir herhalde neden komik yorumlar yapılıyor anlamıyorum. Forum moderatörlerine neden yükleniyorsunuz o da anlamsız. Forumun yönetimine destek oluyorlar ve bilgileri dahilinde soru ve eleştirilere katılıyorlar. Olay bu kadar basit arkadaşlar

2 Beğeni

Vallah altyapınız varsa geçin süperonlina Türkneti daha çok bekleriz. 1 2 hafta içinde süperonline altyapım aktif olur bende direkt geçerim. 3 aylık türknetliyim aldığım hizmet gün sayısı toplasak 1.5 ay gerisi full arıza bunalttı iyice şuanda bile internet arızam var :joy::joy:

1 Beğeni

Süperonline yurt dışı çıkışı kötü diyorlar (şahsen kullanmadığım için bilmiyorum doğrumu değilmi diye) denemeden bilemeyiz umarım dediğim doğru olmaz. Süperonline aktif olduğu zaman speedtest e sunucuyu Abd,Rusya,Japonya,Kanada gibi ülkelerden hız testi yapın benide aydınlatırsanız sevinirim. Eğer kötüyse yurt dışı çıkışı 12 ay katlanırsınız.

Ahahahhha aynen öyle vallaha :joy:

1 Beğeni

gİgafiberin fiyatı değişmiyecek bence

Bizim mahalledeki berber bile arada başkasına saçımı kestirince böyle konuşmuyor. Bir teknolojisi firmasının müşteri iletişimi için açtığı forumda böyle konuşmak sizce doğru mu?

1 Beğeni

Vdsl de simetrik yüksek hızlarda sağlanamaya bilir. Bilgidim kadarıyla upload 50 mbit e kadar destekliyor. Bu bağlamda 100 mbit e 100 mbit mümkün değil gibi duruyor. Fakat 35 mbit e 35 mbit olabilir gibi dursa da bu sefer hat 35 e kadar destekliyorsa upload da yüksek hızları desteklemeyecektir. Bildiğim kadarıyla böyle yanlışım varsa düzeltsinler. Net olarak öğrenmiş oluruz. Fiberde böyle bir durum yok diye biliyorum.

Aynen btk buna izin vermiş. Operatörler ne yapar bilemeyiz. Vdsl de 100/8 düzelmesi lazım. Vdsl tarifelerinde de (3) nolu madde işaretlenmiş. Hat 16 mbit uploadı destekliyorsa oraya kadar 8 sınırını kaldırması gerektiğini düşünerek. Bilgi almak için bu konuyu açmıştım.

Anladım. Teşekkür ederim

Sizin görüşünüz böyle olabilir benim ki de bu bu yönde. Katılır veya katılmazsınız. :man_shrugging:

Turknetten açıklama haberi bekliyoruz, genel sorunumuz upload bunun ilgi sevindirici bir haber gelirse mutlu oluruz

Bir gelişme olursa mutlaka buradan da duyurusu yapılacaktır.

Mükerrer Konu. [Dokunun]