Bir Üst Katımdaki TurkNet Kullanıcısının Hızıın Alamıyorum (Acil)

Merhaba. Dün internet bağlandı ve hız testinde 19.41 download, 3.51 upload yazıyor. Hemen bir üst katımdaki TurkNet kullanan komşum ise tıpkı benim gibi VDSL YAPA profili ile 42.97 download, 6.43 upload alıyor. Online İşlemler’deki teknik bilgiler kısmında ise benim 24.13 download, 3.71 upload gözüküyor. Hemen bir üst katımdaki komşumun ise 43.68 download, 6.76 upload gözüküyor. 233.000 takipçili Multiplayer kanalında Twitch yayınları yapmaktayım ve 382.000 takipçili JTGTV kanalında da yayıncı yarışmasındayım. Hemen bir üst katımdaki dairenin hızı bana yetiyor ve orada hız testi yaptıktan sonra o hızı alabileceğim söylendi ve öyle başvurdum. Ağustos’ta yayıncılık yarışmam var ve Upload hızı benim için çok önemli. Bir daire üstüme verebildiğiniz hızı alabilmek istiyorum. Lütfen bu konuda bana hızlı ve etkili bir şekilde yardımcı olabilir misiniz? Aksi takdirde bir üst katıma zaten halihazırda verilen hızı alamadığımdan yayıncılığım sekteye uğrayacak ve bunun sebebi olarak TurkNet’i göstermek de istemiyorum bu mecralarda çünkü 3 yıldır eski evimde yayın yapmamı sağlayan da TurkNet’ti. Online işlemler üzerinden de ulaşmaya çalıştım ancak hiç mesajım bile okunmadan rastgele konuyla alakası olmayan cevaplar aldım. Yeni kullanıcı olduğumdan 1 adet ss koyabiliyormuşum ondan sadece üst komşunun teknik bilgiler kısmını koyuyorum. Ss’lerde yukardaki değerler yazıyor normalde toplam 4 adet.

Komşunuzun ve sizin hat değerlerini atar mısınız ?

Eğer mesaj yazma limiti varsa özelden yazabilirsiniz.

Şu an eski evimdeyim. Komşumdan değerleri aldım. Ben de değerlere bakmak için gideceğim eve ancak foruma sadece 1 ss yükleyebiliyoruz ve size özel mesaj da atamıyorum. Hesabım kısıtlı sanırım yeni açtığım için.

Benim değerlerim bu şekilde

Komşum ise değerleriyle alakalı 2 ekran görüntüsü attı 2sini de sizinle paylaşıyorum sıra sıra. Mesaj limitim olduğundan ve size özel mesaj gönderemediğimden 2 mesaj halinde yazacağım.

Üst daire değerleri ilk ekran görüntüsü:

Üst daire değerleri ikinci ekran görüntüsü:

üstkatdeğerler2

İlk mesajımda da yazdığım gibi özellikle yükleme hızı hayati derecede önemli şu an benim için. En kısa sürede yardımcı olmaya çalışırsanız çok mutlu olurum.

Farklı Bir modem ile deneme şansınız var mı sanki modem ADSL2 seçmiş gibi

Ankastreden ölçüm yapın tabi önce farklı bir modem ike deneyin.

Saha ekibi yollayamaz mısınız acaba Hakan Bey? Zaten aynı ankastreden halihazırda 43 download 6.5 upload alan biri var dairede ve bağlandığından beri hiç bir değişiklik yapmamışlar bizzat sordum kurulum ekibinin kurduğu haliyle kullanıyorlar. Ben bu işlerden pek anlamadığım için daha da mahvetmek istemiyorum ve acil bir şekilde o hıza ulaşabilmem gerekiyor ilk mesajda açıkladığım sebeple.

TurkNet Online İşlem Merkezi’den Yerinde Destek Hizmeti İsteyebilirsiniz 99₺ karşılığında.

Yerinde destek sorunumu kesin olarak çözecek midir yoksa sorun olup olmadığını söyleyip gidiyorlar mı? Eğer ikinci dediğim şekildeyse ben yarın bir şekilde gidip ankastreden hız testi yapmaya çalışayım ve başka bir modemle deneyeyim öncesinde.

Sorun sizden kaynaklıysa ücret alırlar eğer sizden kaynaklı değilse ücretsiz. başka bir modemle deneyin ve ankastreden ölçün 99 tl ödemek yerine.

TurknetAnkastreBilgiOim

İki farklı modemle denedik. Hızda bir fark olmadı. Ankastreden ölçtük, değerler ekran görüntülerinde görüldüğü gibi.

Ayrıca bugün TurkNet bana ulaşmaya çalıştı (!). Sabah 9.38’de sadece 3-5 saniye boyunca çaldırıp kapattılar. Aramış olmak adına arayıp kapattılar. Ekran görüntüsünde gördüğünüz gibi sadece 3 kez çaldı. Telefonu elime aldığım gibi kapandı. Lütfen ilgilenir misiniz? Sinir bozucu olmaya başladı.