Bir senedir ara ara kopmalar yaşıyorum. Sorun hiç giderilemedi

Çok tuhaftır yaşadığım sık sık kopma dönemsel sanki geri geliyor bir süre kalıyor sonra yeniden düzeliyor. Belli süre sonra yine sıkıntı oluşturuyor. Ama bu sefer 2 haftadır çok arttı. Turknetten arıza kaydı oluşturdum her seferinde beni Türktelekoma yönlendirdiler. Alttaki gibi geri dönüyorlar ama sorun nedir belli değil. Türktelekom sorumluluğu üstünden atıyor. Bir keresinde elektrikçi çağırmıştım geldiğinde elektrikçide sorunun ne olduğunu bulamadı.

Telekom Sistem Mesajı
Türk Telekom Sisteminden Gelen Durum Güncellemesi
Arıza Bildirim Tarihi : 09-10-2020 19:26:04
Görev : ISLAH
Görev Bildirim Zamanı : 16-10-2020 13:57:00
Arıza ID :2020101600077403601
Arıza Durum Açıklama : Arıza kontrolü yapıldı
Ekip Tipi Açıklama : Teknik Saha Ekibi
İş Emri ID : 2020101600178389947
İş Emri Durum Açıklama : Arızanız gerekli kontrol ve işlemler sonucunda çözümlenmiştir
Log : ARIZA MÜŞTERİ KAYNAKLIDIR - TT TARAFINDA SORUN TESPİT EDİLMEMİŞTİR
İşlem Sonuç Kodu : MÜŞTERİ SORUMLULUĞUNDA ARIZA
İşlem Sonuç Grubu : Müşteri Sorumluluğunda - Giderilemedi
Geçen Süre Tipi :TurkTelekom

“İş Emri Durum Açıklama : Arızanız gerekli kontrol ve işlemler sonucunda çözümlenmiştir
Log : ARIZA MÜŞTERİ KAYNAKLIDIR - TT TARAFINDA SORUN TESPİT EDİLMEMİŞTİR”

Yani bu tam olarak ne demek? İnternet hala sorunlu. Bugün sadece internet benim farkettiğim kadarıyla en az 20 sefer gidip geldi ve gittiği zaman 5-10dk gelmiyor. Türktelekom sorunun benim apartmanımdaki ankastreden yada elektrik kablosundan vesaire kaynaklandığını mı söylüyor? Benim kendim elektrikçi çağırıp kontrol mü ettirmem lazım yeniden? Elektrikçi tam olarak neye bakması lazım. Tüm kabloların yeniden mi döşenmesi lazım? Nedir tam olarak yapmam gereken açıklayabilir misiniz?

Hat Değerleri:

İç tesisatınız çok kötü elektrikçi yardımıyla cat6 kablo çektirin.

Kendim anlamak için soruyorum. VDSL kullandığımız için normalde bağlantı bina girişinde daireye telefon hattı ile geliyor . Cat6 kablo girişi modemde yok sadece vdsl girişi var. Cat6 kablosu nasıl bağlanacak VDSL modeme?

Ankastreden daireye gelen telefon kablosu yerine cat kablo çekilecek ucuna da rj11 çakılacak şuan ki gelen telefon kablosunun ucuyla aynı. Cat kablonun farkı sinyali daha iyi iletmesidir, uçları aynı.

bu zayıflama sadece iç tesisat kaynaklı değil malesef benim de zayıflamam 12-22 fakat iç tesisatı iptal edip direk telekoma girdik modemi değerlerde . değişim olmuyor şuan ne yapacağımıda bilmiyorum