Bir anda hız düşmesi

Hocam dikkat etmedim ne desem yalan olur , bina girişinde ki kutuyu açtı kendi cihazını taktı 80 mb geliyor dedi sonra yukarı çıktık modemı çıkardı kendi cihazı taktı burayada 80 geliyor dedi sonra modemı taktı test yaptık 75 76 arası gidip geldi , sorun neydi valla bende anlamadım dedi .

Birde hocam merakımdan soruyorum , hat değerlerim nasıl bilmiyorum ama aşağıda ilk kutuya 100 mb verilmesi gerekmez mi çünkü alt yapım 100 destekliyor denmişti , saha dolabına mesafem 7 metre yazıyordu , ama sonradan bağlantı yapınca hattın 80 kaldırıyor dediler , acaba direk 80 mi tanımladılar yoksa gerçekten 100 verdiler de ben 80 mi alabildim , nasıl öğreneceğim bunu

Modem içindeki hat değerlerinden öğrene bilirsin yada direk modemi kutuya bağla ondan sonra modemdeki hat değerlerine bak öyle daha iyi anlarsın kabloda mı sorun var diye :wink:

1 Beğeni

Bi önceki mesajlarında hat değerlerini atmışsın. 80 alıyorsun. Snr 8.3 te sınırda ve Total Attenuation : bunun anlamı toplam hat zayıflama dostum. 6 larda senin değer (Attenuation ) yazan yer zayıflama dır :slight_smile: ne kadar kablo iyiyse düşer - ekleri kapatırsan düşebilir - dolaba ne kadar uzaksan artar yada düşer

1 Beğeni

Teşekkür ederim dostum verdiğin bilgi için.