Binaya Yeni Takılan Gigafiber Kutusu

Hat verilerini GigaFiber’de siz göremiyorsunuz yani modemde yazmıyor. Müşt. hizmetlerinden bir arkadaş zaten kendilerinin hat değerlerini görebildiğini, belirli bir değerin altına düşünce arıza kaydı açtıklarını söylemişti bana telefonda.

Valla hocam DNS problemi yaşarsanız o daire gene döner :slight_smile:

Edit: DSL hatta bakacaksanız modemde sekmesi oluyor.

Hocam çok mu çok yavaş oluyor neden heves kırıyosun yahu :slight_smile:

@Paramedic, bulunduğunuz bölgeyi il,ilçe,mahalle olarak bana açık bir şekilde belirtirseniz GİGAFİBER hizmetimizin aktivasyon durumunu sizin için öğrenir detaylı bilgi verebilirim.

Dün torrentren indirme yapıyordum 30 u geçince otomatik aşşağı düşürüryor hızı torrente sen düşün Steam de 15 MB yi geçmiyor ne yazık ki

Donanım sınırına takılıyorsunuz siz :smiley:

Yok hocam estağfurullah. Arkadaşların dediği gibi uçak hızında, kemer takılması gerekiyor. Sadece bazı servis sağlayıcıları hazır değil sadece onlarda problem olur. Problem demeyelim, düşük hız Bkz: 400 Mbit falan :smiley:

En kısa sürede tecrübe etmenizi diliyorum, gecikmesin artık çünkü benim depremden yıkılıcak korkusuyla çıktığım apartmana, 40 yıllık apartmana bile GigaFiber kutusu koyup aktive etmişler. Kimbilir 2-3 ay sonra yıkarlar orayı.

1 Beğeni

TurkNet ne yapsın sunucu desteklemiyor ise

Turknetin yapacağı bişey yok ki iyi yanı takılma olmadan program da indriyorum oyunda indiriyorum 4k film de izliyorum aynı anda sıfır donma sıfır takılma ve evde en az 8 10 cihaz bağlı internete

Hocam senin bilgisayarın kaldırmıyodur o hızı donanım sınırını @fatihemre22 hocamdan öğrendim netten araştırınca ram işlemci ve ethernet kartının engellediğini öğrendim.Ayrıca Websitelerin yavaşlığı sorunu yaşayacaksın demişsin ama bi önceki mesajında da 4k film izleyip aynı anda 8-10 cihaz internete bağlıyım demişsin.Daha ne olsun istiyosunuz ben buna tamamım :smiley:

Valla ben tamamım 400 mbit ise sitelerin sınırı 14 mbit ile nette dolanıp video izliyorum :smiley: beni her türlü mutlu edecektir bu hız.1 gigabitten bahsediyoruz sonuçta.

Hız zaten memnun eder turknetten yana sıkıntı yok genelde sitelerin ve sunucuların saldırı koruması var belli bir limitin üsütne çıkınca otomatik seni sınırlandırıyor ondan dolayı 1 gbps yi tam verimli kullanamıyorsun :slight_smile: ama çoklu cihaz kullanımında hiç sıkıntı olmuyor eskiden VDSL de evdeki herkese qqos dan sınır koymuştum bunda gerek kalmadı

Kutu takılalı 1 hafta oldu hala altyapıda 14 mbps gösteriyor.Hangi platformdan sorsam TurkNet müşterilerine daha hızlı aktive edildiğini yazıyorlar.Kutunun aktif olması durumunda tabii ki de 1 gigabitlik internete başvuru yapacağım ama ses soluk yok henüz. @CKLasT @EFG @ModeratriX

Sizin etrafta ki binalarda aktif mi altyapı onu kontrol ettin mi

@Paramedic, bölgenizi açık bir şekilde adres belirterek benimle özel mesaj üzerinden paylaşır mısınız? Ben aktivasyon tarihinizi öğrenemeye çalışayım. Sizi bu konuda bilgilendireyim.

1 Beğeni

hayır hocam ilk 4 numaralı binaya taktılar ama orda da aktif değil acaba sizin bahsettiğiniz dış kutuyu mu koymadılar diye düşünüyorum neredeyse 10 gün olacak çünkü hala altyapı sorgulamada 14 mbps gösteriyor

Önce kablolar çekiliyor sonra bunlar dış bağlantı noktasında toplanıyor bina içi kutulama yapılıp sinyal ölçümü yapılıyor ondan 2 gün sonrasında aktif oluyor bu anlattıklarım totlade maksimum 2 ay sürüyor

Ocak ayına gireceğiz bir gelişme yok yarın sokakta kabloları takip edip dış kutu var mı varsa bağlı mı ona bakacağım.Bizim karşı binada kablolar duruyo toplu halde ona bağlamamışlar kutuyu karışık ilerliyor biraz.

İnşallah en kısa zamanda fibere kavuşursun

inşallah teşekkürler.

Kutuyu takalı 2 hafta olacak ses soluk yok @EFG nickli yetkili de daha yazmadı 1-2 güne cevap veririm dedi ama.Galiba bizim gigafiber iptal edildi.

Kutu takıldıktan sonra iptal olmaz diye düşünüyorum. Sinyal ölçümü vs yapılıyordur aktif edilir yakında