Binamın içinde siyah kutu var

Arkadaşlar binamın içinde siyah türktelekom kutusu var internette baktım fiber filan diyorlar ama ben şuan vdsl kullanıyorum türknet destege ulaşamadığım için buraya sormak istedim nedir bu kutu help.

Buradan altyapı sorgulaması yaparak adresinizde türknet fiber hizmet verebiliyor mu kontrol edebilirsiniz.

Dostum web üzerinden benım altyapıyı sorgulattığın zaman altyapı yok hatası alıyorum

Daha kutu aktif olmamış olabilir

Buradan tekrar sorgulayıp ekran görüntüsü atablir misin?

1 Beğeni

Şuan işteyim eve gidince kutunun fotoğrafınıda atarım

1 Beğeni

Şuan sadece saha dolabına fiber bağlantı geliyor. Evinize yada binanıza kadar fiber bağlantı gözükmüyor. Ama yakın zamanda aktif edilir.

Binamda fiber kablo yok benimmi çektirmem gerekiyor aktif edilirse

1 Beğeni

kablonun onemıde var ama sıyah kutudan kastınız nedır fotograf atarsanız anlar herkes ustunde turk telekom yazıyor ise fiberdir

Eve gider gitmez atıcağım teşekkür

Hocam bomba ihbarı yapar gibi başlık koymuşsun :upside_down_face:

1 Beğeni

Bildiğim kadarıyla kutu aktif olduğunda, eğer fiber eve kadarda Telekom çekiyor ama binaya kadarsa siz çektiriyorsunuz.

Bazen TT FTTH getiriyor. Yalnız sisteme girmiyor. Doğal olarak orada fiber gözükmüyor. Böyle bir durum olabilir. Kutuyu atarsanız ona göre yönlendirme yapabiliriz.

1 Beğeni

Pon kutusu geldikten sonra binada kablolama yapıyor genellikle tt ondan sonra aktif oluyor.

attığınız resim fiber dairenizde var sitede sorguladıgınızda fiber çıkmıyor ise daha aktif degıldir aktıf ıse gene gozukmuyor ıse turknette hız sorguladıktan sonra ortada bi yazı var adresinizde fiber varsa bize bildirin 3 ay bedava verelim oraya yazabilirsin

1 Beğeni

Turktelekom sitesinden de sorgulayın en günceli o. Ama daha aktif değil yada sistemden düzeltmemişler.

türktelekomda sorgulattığım zaman Seçtiğiniz lokasyonla ilgili bilgiye ulaşılamamıştır. diyor

1 Beğeni