Bina içi tesisatı yenilesem hızım yükselir mi?

Bina 15 yıllık haliyle iç tesisat da 15 yıllık yenilersem yükselir mi hızım 5 mbit falan ?

Santral uzaklığına bağlı olarak hat zayıflamanız çok yüksek ayrıca adsl destekliyor. Sorgulamada da 15 alabileceğiniz yazıyor ve 15 alıyorsunuz. Maalesef daha fazla alamazsınız.

2 Beğeni

Teşekkürler :frowning:

Hattınız yapa mı ?..

Yapa ve vdsl olarak kurulumda çalışıyor sadece

Santral uzaklığı kaç metre 1500 den yüksek sanırım.

1189 gösteriyor santrale olan uzaklığımı

Upload hızınızdan farkettim yapada olduğunuzu. O mesafede biraz daha iyi hızlar alabilirsiniz. Ankastreden ölçüm yapın :slight_smile:

Sadece yükleme hızı mı daha iyi olur indirme de yükselir mi?

1450 metrede 18 hız alan arkadaşım var. Bakır kalitesinden kaynaklı bu hızı almıyorsanız tesisat değiştirince iki hızında yükselmesi gerekiyor.

Mesafeniz oldukça fazla masraf etmenize değmeyecek, bende 1440 metre yazıyor TurkNet Teknik Bilgilerde, sizin attığınız sitede ise 900 metre civarı yazıyor.

Sizin attığınız sitede 1189 yazıyorsa Türknetin Teknik bilgilerinde daha fazla yazacaktır,
Masraf yapmanızın bir anlamı olmayacaktır, maks indirme hızınız 18 mbit olur. Yükleme hızınızda şu anki hızlarında gezinir.

Tamamdır o zaman ölçüm nasıl yapılır öğreniyorum hemen :smiley:

Normalde Telekom 24 ay içinde fiber veya vdsl gelecek dedi onlara yaptırmayı deneyecektim iç tesisatı da ama 13 gerçekten çok az online derslerde ekran paylaşımı yapıldığında çok kötü bir görüntü alabiliyorum ihtiyacım var.

Sitedeki saha dolabına olan uzaklık ama online işlemlerdeki santrale olan uzaklık. Teknik bilgilerde 1189 olarak gösteriyor yani gözlemlerime göre daha fazla alabilir.

Ben sabah tüm telekom yetkililerine mail attım fiber için akşamında geri döndüler, 2021 ocak ayında planlamalar yapılacakmış sözde. 2021 ocak ayının sonunda tekrar mail atın dediler, geçen sene 2020 Ocak’ta fiber gelecek dediler sonra araya pandemi girince uğraşmadılar herhalde. Bakalım inşallah 2021 yılında fibere kavuşuruz, yoksa benim bulunduğum bina 1992 den kalma, ADSL üzerinden maks 8mbit hizmet verebilen bir durumda :confused: TurkNet YAPA’da olmasa ben şu an 8 mbit down, 0.3-0.6 upload ile surf yapmaya çalışacaktım :smiley:

Yanlış hatırlamıyorsam 2023 e kadar her eve fiber sloganı vardı bir ara zaten 24 ay da 2023 e geliyor aşağı yukarı aynı

Oy verecek olan genç kesim artıyor, ondandır :blush:

1 Beğeni

Soruyu yanlış anlamışım kusura bakmayın :smiley:

Dediğim gibi çıktı mesafeniz çok yüksek, ayrıca profili standarttan hızlıya çekin bir nebze de olsa artış olur.

Bu mesafeden daha fazla alamazsınız. Yanlış anlaşılma olmuş sanırım 1189 diyince bir ihtimal var dedim :slight_smile:

1 Beğeni