Bina Altyapısı İçin Nasıl Başvurabilirim

Merhaba, TurkNet altyapı sorgulamadan sorguladığımda çapraz binamızda Altyapınız fiber interneti destekliyor! 100MBPS’ye kadar hız alabiliyorlar sonucuyla karşılaşıyorum fakat. Yaklaşık 5-6 gündür Türknetteyim. Bizim adresi Türktelekoma Sorduğumda 35MBPS’ye kadar alabilirsiniz deniyor fakat benim modeme değerleri MAX 21MBPS, Alınan : 17MBPS, Speedtest sonucu : 13MBPS çıkıyor. Fibere geçiş için ne yapmam gerekiyor?

İlçe telekom müdürlüğünüze dilekçe verebilirsiniz.

Arka sokak hemen fiber ve 100MBPS alabiliyorlar. Sanırım bizim sokakta yok fiber. Tek benim dilekçe vermemle işleme alacaklarını sanmıyorum

Çevrenizdeki insanlardan imza toplayıp, dilekçe vermeyi deneyebilirsiniz.

Biraz garip karşılanabilir. Malum corona dönemi ve birisi kapıya gelip böyle böyle imza topluyorum desem kimse imza atmaz çok fazla dolandırıcılık olayı var diye.

1 Beğeni

Haklısınız fakat en iyi yol bu gibi.

en azından tanıdığın komşulardan imza alabilirsin. hazır bir dilekçe şablonu oluştur ve çoğalt. her komşunun sadece adını ve imzasını almak suretiyle herkesten dilekçe almış olursun. en azından tanıdığın kişiler enin dolandırıcı olmadığını bilirler. ha corona kısmı o ayrı bir durum. :face_with_raised_eyebrow:

makul bir cevap yazmıştım size ama nedense sistem mesajımı iptal etti. niye ettiğini de anlamadım. :frowning:
@HKN patron yine bir kusur mu işledim bilmeden :slight_smile: eğer öyleyse hatalı cümlemi bileyim de ona göre bir daha kullanmayayım :slight_smile:

Sistem dolandırıcı kelimesini bloklamış bizlik birşey yok :slight_smile:

1 Beğeni

sevindim :slight_smile: artık o kelime yerine başka bir kelime kullanırım ileride :joy:

1 Beğeni

Hain sistem ben dedim diye benide bloklayacak nerde var :smiley:

1 Beğeni

seni anladım da @Ozgur arkadaşı da es geçmiş. :joy: ben de o malum kelimeyi alıntılamıştım. ama ben gibi garibanı bulmuş. :joy:

1 Beğeni

makinelerin yükselişi, bölüm 2 :joy:
sistem yüzünden konu dağıldı. neyse dediğim gibi komşuları bi şekilde ikna edin hocam. birlikten kuvvet doğar . :slight_smile:

2 Beğeni

Dilekçeyi tam olarak nereye vermeliyim hocam?

2 Beğeni

@Ozgur bu konuyu tam olarak bilmiyorum ama en isabetlisi bulunduğunuz ilçedeki ilçe telekom müdürlüğüne veyahut il telekom müdürlüğüne vermelisiniz. yanlışım yoksa telekomun yatırım planlama dairesi ya da müdürlüğü gibi bir şey var. onar planlıyorlar yeni altyapı yerlerini. onara ulaştırırsanız bi sonuç alabilirsiniz.
eksiğim ya da yanlışım varsa arkadaşlar katkı yapabilir. :slight_smile:

sanırım ankarada yaşıyorsunuz. hatta size ankara bölge müdürlüğünün adresini vereyim. telekomun 2018 yılına ait kendi yayınladığı bilgiye göre. :slight_smile:

olmadı bir mail atın Tamer beye…eğer hala o birimdeyse.

2 Beğeni

Aaaa neden acaba :joy::joy::joy:

2 Beğeni

Planlama aşamasında ise sizin sokak yapılır. Diğer türlü dilekçeye ne kadar olumlu dönüş yapılır bilemiyorum

1 Beğeni

Ayrıca yapabiliyor iseniz modemi ankastreye bağlayıp değerleri kontrol edin. Belki iç tesisat kaynaklı sorun olabilir

1 Beğeni

hiç anlamıyorum hocam nasıl yapılıyor acaba

1 Beğeni

Bilmem avukat beyciğim sana sormalı :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 Beğeni