Bilgi İşlem Yeni Abone

Merhabalar Arkadaşımı TurkNet Getiricem Lakin başka firmayla 7 gün önce Taahhüt Yaptırmış bozdurursa cayma Bedeli ödermi Birde Direk TurkNet Müşteri Hizmetlerinimi Aratırmalıyım

1 aya kadar tüketicinin iptal etme hakkı var diye biliyorum

1 Beğeni

Genelde o tip sözleşmeler ücretsiz kurulum ve devre hazırlama adı altında sözleşme bozulduğunda tahsil edilmek üzere fahiş fiyatlı kalemler içeriyor. Tarifeden caymak sıkıntı oluşturmaz ama beklediğinizden çok fiyat alırsınız bu dediğim kalemler yüzünden. Müşteri hizmetlerini arayıp öğrensin o firmanın, ne kadar ücret çıkacak diye. Dediğim gibi yüksek çıkarsa şaşırmayın lakin. Öte yandan eğer operatörden operatöre taşıyarak yapmışsa o sözleşmeyi o fahiş fiyatlı kalemler muhasebe edilmeyebilir. Öğrenmeniz en doğrusu.

Büyük ihtimalle ceza ödemesi gerekebilir. Kanunda bir bug gibi bir şey söz konusu. Mesafeli sözleşmeler, taksitsiz sözleşmeler ve işyeri dışında yapılan sözleşmelerde süre 14 gün diye biliyorum. En doğru bilgi müşteri hizmetlerinden alınabilir.

1 Beğeni

Hayır, 14 günü geçmeyen sözleşmeler koşulsuz, şartsız, cayma bedeli ödemeden vazgeçilebilir. Aynı satın aldıktan sonra bir ürünü iade ediyormuşsunuz gibi düşünün. Sözleşmeden 14 gün dolmadan vazgeçebilir arkadaşınız. İnterneti aktif olsa bile kullandığı tek güne bile para ödemez hatta :innocent:

1 Beğeni

Merhaba @Markapasa, bu konu hakkında en doğru bilgiyi arkadaşınız taahhüt verdiği İSS’i arayarak öğrenebilir :frowning: Umarım bir ceza bedeli çıkmaz.

2 Beğeni