Bıktım artık TURK.NET'den

4-5 senedir sorunsuz kullandığım turknet artık malesef diğer firmalardan bile daha kötü oldu. en az 10 tane arkadaşıma önerdim şöyle sorunsuz böyle güzel diye. ama 1 aydır sürekli anlık kopmalar , web’de sayfa açamamalar defalarça açılıp kapanan destek kayıtları… ya çok bişey mi istiyoruz arkadaş 2020 yılındayız internet sayfalarında gezinebilmek istiyorum ya , bu kadar basit. bu bile malesef mümkün olmuyor. 3 sayfa açılıyor 5 sayfa açılmıyor, aynı sayfayı bazen açıyor bazen açmıyor. modem 52U asus, en son firmware yüklü, defalarca hardreset yapılıp yeniden kurulum yapıldı. defalarca turk.net dns’leri girildi. diğer dns’ler denendi, opendns google dns yandex dns comodo dns vs. olmadı. en sonunda 50 mbit hızımı kendim düşürdüm online işlemlerden 35’e 2 gün çalıştı şu an yine aynı destek kaydı açıyorum. saha ekiplerine bilgi verildi diyor.saha ekipleri sorun yok diyor iç tesisat diyor iç tesisatı kontrol ettirdim. dış kutudan 0 kayıpla modeme geliyor sinyal, yedek modemim var acaba modem mi sorunlu dedim. yedek modemle de aynı, splitter değiştirdim aynı, evde 3 pc 3 notebook var pc’ler kablo ile bağlı onlarda deniyorum.tüm browserlarda,… artık destek kaydı açmaktan da dert anlatmaktan da çok yoruldum. daha sorunsuz bir firmaya geçiş yapmak konusunda ciddi düşünce içindeyim.(hoş TR’de sorunsuz firma var mı onu da bilmiyorum)

ha bu arada şu an online işlemlere bile giriş yapılamıyor. network error hatası alıyorum.
Güzel çözüm bulunmuş, artık destek kaydı da açamayalım. destek kaydı açamazsak sorun da yoktur dimi…

Aynen ben de 4 yıllık müşteriyim.
Bu yıla kadar hiç problem yaşamadım çok memnundum.
Ne olduysa korona döneminde oldu. Sürekli kopmalar, hız dengesizliği… vs.

Uzaktan eğitim internet kullanıcı sayısını artırdı ve bir anda aşırı yüklenme oldu. Bunda da maalesef yetersiz kaldılar.
Umarım en kısa sürede yaşanan problemleri giderir.

Turknet yarın 2 adet 10g port alıyormuş belki sorununuz düzelir biraz daha bekleyin olmazsa gibirnet,needspeed gibi firmalara bakabilisiniz

Aslına bakarsanız sorunum hiçbir zaman hız olmadı. Normal şekilde açabildiği bir sayfadan 4mb/saniye ile download yapabiliyorum. Problem bence Turk.net DNS’leri ve telekom üzerindeki NOD’larındaki ayarsızlıklar, SNR değerlerim 11.5 - 12.5 arası değişiyor. bu değer kalitesiz bir bağlantı demek. şöyle düşünün örnek vereyim.

microsoft sayfasını 1 sn’de açabiliyorken , mozilla sayfasını 30 sn’de açıyor, şimdi doğru tanım buna kopma mı demek lazım ? ayrıca kendi destek hatları bile bazen turk.net dns’lerini bazen google dns’lerini kullanmamı tavsiye ediyor. Yani anladığım kadarı ile DNS’lerinde sorun var.
mesela 4 saat boyunca ping testi yapıyorum(örneğin google.com)… aralıksız. 0(sıfır) hata var. Şimdi kopma buna denmez sanırım.Ama yine örnek yandex.com ping testi yaptığımda sürekli time out 'lar alıyorum. Aynı anda… kopma olsa her iki ping testinde de aynı anda kopmalardan söz etmek gerekir.

bilemedim.

ping değerleri fazla ve bağlantı aşırı dolanıyor gibi geliyor bana

Benim daha berbat

acaba buraya yazdıklarımızı hiçbir turk.net teknik personeli görüyor mudur çok merak ediyorum, yoksa kendimiz çalıp kendimiz söylüyor muyuz ?

ayni dert bendede var kardesim suan sadece kendi adima 3 abonelik yaptim canli yayinlardada 20 nin uzerinde kayit yaptirdim suan turkneti anlamis degilim