Başka iss geçiş için telefon hattı neden sorun açar?

Merhaba , turknetten başka iss için geçiş yapmak için uğraşıyorum, bölgede port yok ve transfer yapmak lazım ama transfer yaparken herhangi iss den hata aldıklarını soyluyorlar , gerekçeyi telefon hattinin olmasindan dolayı olduğunu , yalın başvurusu yapmanız lazim diyor bağlı olduğunuz iss den bilgi alın diyorlar tekrar başvuru yapın diyorlar ama turknetten bu bilgiyi almadim henüz? Telefon hattı ne gibi bir sorun teşkil ediyor ki bu transfer olayında ?

Churn edilecek iss’da telefon hizmeti olmadığı için hata veriyor olabilir.

YAPA alt yapsındaysan başka İSS ye geçiş yapamıyorsun.

İyide türk Telekom dan almıyor mu zaten telefon hattını TurkNet bunlarda nasıl hata veriyor ki , hadi netspeed bunu der anlarimda Türk Telekom TTNet bunu nasıl diyor bunu anlamadım :slight_smile:

Yok yapa değil hocam vae

Boş port yoksa yine hata verebilir.

Vae ise devre yada hizmet numarası ile portunuzu kaybetmeden geçiş olması gerekir.

Evet boş port yok . Şu anki portumu kullandığımi transfer edecem . Yinede hata mı verir port olmadığından

Bende bunu anlatmaya çalışıyorum hocam ttnete :sweat_smile: . Telefon hattı size neden sorun olsun zaten siz satıyorsunuz diyorum tekrsr bı kontrol ediyor yok efendim sistem onaylamiyor diyor :slight_smile:

Boş port yoksa şuanki transfer olmuyor en az 1 tane daha boş port olması şartı var.

1 Beğeni

Şimdi anladim hocam , bunu soyluyen olsa kabul edicem ama uzak kulak memesini oksuyorlar. :man_facepalming:

1 Beğeni

Yalın paketler neden onaylanmıyor Hakan bey ? 03.06.2020’de verdim talebi hala onaylanmadı sanırım 2021 yılında onaylanacak ?

1 Beğeni

Kademeli olarak yalın işlemleri yapılıyor.

O bilgi yi beni arayan arkadaşa sordum kademeli olarak yapılıyor dedi biraz daha beklemeniz lazım diyor

Yalın internet talebine geçiş yap. TurkNet onayladığı zaman Telekom’u ara transfer geçişi yapacağını bildir ekipler sana evraklarını getirip imzalayacaksın daha sonra kullanıcı adın şifren gelcek modeme gireceksin bu süreçler toplamda 7-10 gün arası.

Buradaki durum farklı yalınla pek bi ilgisi yok.

Kademeli geçiş yapanı daha görmedim kim geçti acaba gerçekten merak ediyorum

Port olmadığı için sadece başvuru alıyor ne zaman port acilir yada eklenir başvuruyu onaylıyor oda 1 ile 180 gün arası olur diyor TTNet . Anlican ping ile devam edecez artık port eklenene kadar :frowning:

Müebbet Verseydiler :joy:

1 Beğeni

Öyle sayılır zaten belli duzelir ozamana :joy: