Bakan Yardımcısı Sayan'dan 5G ve fiber internet açıklaması

Superonline gorusmemde bayı ıle bolgedekı mınımum 5 tane abone ıstıyor su an tekım dedım tınlmadı veremeyız.
turktelekom barvurdum tek eve tınlamadı
kullanana vermeyıpte kıme verecek anlamadım gitti…
tek ozel evı olan suclu gibi fıberden magdur oluyor anlamdım gitti…
kac yerle gorustum fıber altyapı kımde ıse oncelıkle o eve kafar kablo cekmedıkce hıc bır fırmadan fıber hızmet alamıyorsun.
turktelekom ve superonine dısında zaten burda fıber altyapı yok :((

1 Beğeni

Hocam size gelmis olabilir bakanin hakli oldugu yok sadece sans işi fiberde çok geriyiz devlet sirketlere destek vermesi lazim

1 Beğeni

Altyapı işini türk telekom tekelinden kurtarıp şirket kurup tüm operatörleri de o şirkete ortak yapacaksın. Ortak fiber altyapıyı kuracaklar. Aynı mahallede boşuna 3 tane fiber altyapı olacagına aynı masrafla 3 mahalle fibere kavuşacak. Milli servette verimli kullanılmış olacak.

Oturduğumuz ev 15-20 senelik. Bu eve geldiyse muhtemelen bazı konularda gelişme var demektir. Sizede yakında gelir gibi. Dilekçe yazmak yeterli.

aslında fıber baglatmak ıcın altyapı mudurlugu harıcınde ozel bu sadece baglantı yerler olması lazım ısteyen proje cızdırıp ucret karsılıgında baglatabılsın.

2 Beğeni

Sözde bunu yaptılar. Sanırım sadece kağıt üstünde hayata geçirildi.

1 Beğeni

Sıkıntı kablonun çekilmesi veya projenin çizilmesi değil. Dolap bağlantısı ve ondan sonra yapılacak işlemlerde müdahale yetkisinin diğer personellerde de oluşu. Rakip firmaların personelleri sabotaj yaparlar :joy:

Gelisme pek yok laf var icraat yok suan heryere vdsl saha dolabina kadar fiber getiriyolar bakanin dedigi 2023 e kadar her eve 100mbps vereceğiz dedigi sistem bu daha vdsl ve fiberin ayrimini bilmiyenler neyse sans isi dedigim gibi sirket politikaları uygun gordumu mahallene gelir fiber aksi takdirde dileke pek etki etmiyor kayit aliyolar bakiyolar bu mahalle sikintili ugrasmiyolar

1 Beğeni

Benim sokağa da tt fiber kazısı yapıldı 2-3 hafta önce ama kutu, kablolama yapmadılar. Yakındır diye ümit ediyorum geçelimde pingim 1-2 düşsün :joy::joy: artık bir önemi olmasa da fiberinde tadına bakmış oluruz

Bina önüne kadar boru attılar mı yoksa yoldan düz kazı yapıp geçtiler mi

tt ile süperonline varlık fonuna ait şirketlerdir yani anlayacağın karşımızda devlet var…

Dilekçeyle alakası yok, kaç kez dilekçe yazdım bir kısmıda alınmadı hatta kabul etmiyoruz dediler. Arka sokakta var bizde yok.

Mahalle muhtarına bile dilekçe yazdırdım TurkNet dahil kimse kaale almadı. İnternetin kullanılmadığı yere çekiyorlar ancak. Kullanmak isteyene yok.

Elimde imkan olsa mesela malum telekomu kökünü kazırdım. O derece öfkeliyim. Haline şükret demeleri mi olsun evine fiber mi çekicez demeleri olsun çokşey varda neyse küfürlü konuşmadan ilerleyemem burada kalsın.

3 Beğeni

bende aynı durumda kaldım yıllardır fıber beklerım ana cadde hem superonline hem turktelekom fıber cektı dıye sevındımdı muracat ettıgımde 2 fırmada ozel tek bına dıye vermıyor 12 ay devamlı ınternet kullandıgımız kendı evımız şok oldum.
ana altyapı eve dosenmedıkce dıger fırmalar hıc bırı veremıyor…
su an eve fıber alamadıkca fıberın hıc bır anlamı kalmıyor…torpılmı bulup baglatacaz kara borsa oldu bızımkısıde :(((

Tek daire için kusura bakma ama hiçbir firma kolay kolay fiber çekmez. Minimum 3-4 dairelik bir apartman olsun ki, yapılan masraf kısa sürede çıksın. Şirketlerin politikaları bu şekildedir.

10 mt fıber kablo cekecek logara ek baglantıyı alayım dedım ev duvara fıber sonandırıcıyı alayım dedım evıme ın ıcıne kendım cekeyım dedım sonlanrıcıdan sonrası kabloyu masrafın yarısını karsılıyorum onlarında ne ısıne gelmedı,neyse bayramdan sonra tekrar basvurayım …
demekkı 1 daire kullanıcı olarak gorulmuyor anladıgım…burda cunku 2 kattan fazla bına ıznı yok zaten mımarı yapı bu sekıl…koskaca ilçe bu sekıl.
o zaman soranlara dıcezkı hıc fıber yok cunku burda herkezın evı ozel villa tipi

Binalara kadar boru attılar logarları da koydular öyle bekliyor. Kablolama ve kutular kaldı sadece onlarda ne zaman gelir bakalım

Tamamdır o zaman… çünkü bina önüne kadar boru atmadıklarında sadece santrale yada mahalledeki kutuya fiber çekiyorlar. Şimdi den fiber hattınız hayırlı olsun. Er ya da geç gelir artık… yıllardır benim kapının yarım metre ötesinde hem türk telekom hemde süperonline fiber geçirdi ama bana vermediler. Tam vazgeçtim dedim. TurkNet gigafiberi döşedi. İnşallah aktifleştiğinde kavuşmuş olacağım

1 Beğeni

İnternetin olmadığı yere fiber çekmeleri çok saçma olurdu. O zaman bundan nasıl gelir elde edebilirlerdi ki?

Etmiyorlar zaten ben örnek verdim bir tandığınızın apartmanına fiber çektiler 5 daire var sadece 1 tanesi kullanıyor 1 yılı geçti fiber çekileli.

6 dairelik apartmanında Türksat altyapısı olan bir arkadaşım var 3 sene oldu hala kullanan yok apartmanda. Arkadaşım TurkNet vdsl kullanıyor.

Bir arkadaşım var galiba apartman 16 daire olması lazım gigafiber var apartmanda sadece arkadaşım kullanıyordu en son 1 ay önce gittiğimde.

Sonuç kar etmiyorlar isteyene çekmedikleri sürece kar edemeyeceklerde.

Bu 3 firmayada talepte bulundum üçündende dönüş yok.

Böyle talep olmayan yerlere fiber çekmeye devam etsinler bakalım nereye kadar gidecek hepimiz görücez.

Umarım tez vakitte ortak altyapı meselesi çözülür yoksa bir gram ilerleme olmaz bu ülkede.

4 Beğeni

Kesinlikle katılıyorum. Evine gigafiber ulaşan bir kişiyi tanıyorum. Turk Telekom kullanıyor ve yenilemeyi de düşünüyor. Öyle yerler var ki TT, Vodafone, Kablonet ve Gigafiber aynı anda bulunuyor apartmanda. Ortak altyapı mantığına geçilmeden bu ülkede fiber kapsama alanı hep çok düşük kalacak.

1 Beğeni