Attığım görseldeki değerleri yorumlayabilir misiniz

arkadaşlar hat değerlerim nasıl

Hat zayıflama değeri yüksek Santral/Saha Dolabı’ na olan mesafeniz ne kadar?

163 metre netspeeddeki teste göre

18 db zayıflama var eğer yapa da değilseniz iç tesisat ile ilgili sorun yaşıyor olabilirsiniz

1 Beğeni

anladım peki iç tesisat kablosu telefon kablosu cat6 kablo ile değiştiremem tekrardan telefon kablosu taksam sıkıntı olur mu

6.katta oturuyorum öyle yapmam için pencereden aşağıya kabloyu sarkıtmam gerekir pencereler metalden sürtünmeden kablo hasar görebilir pencereyi delelim desem kablo açıktan aşağı inecek havadan yağmurdan güneşten nemden etkilenecek bana kumar gibi geldi evde telefon kablosunun sığabileceği kadar dar bir delikten bina içinde iniyor kablolar aşağıya

Elektrikçiden destek alırsanız telefon kablosunu klavuz olarak kullanılır ve Cat kabloyu aynı Kanal/boru içinden geçirebilir. Cat kablo imkanınız yoksa kaliteli bir Cat3 kablo ile de yapabilirsiniz işlemi. Tavsiyem Cat5 veya 6 dan yana olacaktır

Peki kutuya uzaklığımı yorumlar mısınız 163 metre çok büyük bir mesafe mi

O zaman iç tesisatı düzeltir 5ghz destekleyen bir modem alırsam altyapımın desteklediği hıza (75) yakın bir hız alırım değil mi

Modeminiz sorunlu farkına varmadınız sanırım ?
Hat değerlerinize bakarmısınız bir?
Maksimum oran mevcut orandan düşük.

Bana da öyle söylemişlerdi önceliğim zaten bütçem ölçüsünde modemi değiştirmek modem arayüzünde iç tesisata dair bir ipucu var mı diye merak ettim

Ben pek okumasını bilmiyorum bu değerleri tek bildiğim snr küçük olmamalı hat değerleri de büyük

Yani mesela benim altyapım 75 desteklemesine rağmen bu değerlere bakarak bir sebeple 75 alamayacağımı mı anlıyoruz (eğer alamayacaksak)

Peki size göre maksimum değerler mevcuttan neden daha düşük

mesafeden dolayı olcagini sanmiyorum bana gore modeminizde sorun oluyo arizali vs yok ise bence ic tesisatinizi degistirmenizi ek varsa ise cat6 ile sorunun duzelcegini dusunuyorum

Tamamdır teşekkür ettim